شرکت بیمه دی در اسفندماه ‍۱۳۸۳ با هدف ارائه خدمات بیمه‌ای عمر و آتیه تاسیس گردید. این شرکت با ۱۷ سال سابقه در صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۸ به عنوان رتبه نخست در گروه موسسات بیمه ای برگزیده شد و در سال ۱۳۸۸ با نماد "ودی" توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

به گزارش بورس امروز؛ شرکت بیمه دی در اسفندماه ‍۱۳۸۳ با هدف ارائه خدمات بیمه‌ای عمر و آتیه تاسیس گردید. این شرکت با ۱۷ سال سابقه در صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۸ به عنوان رتبه نخست در گروه موسسات بیمه ای برگزیده شد و در سال ۱۳۸۸ با نماد “ودی” توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.
این شرکت در تارخ 1388/12/03 با هدف ارائه خدمات بیمه ای تاسیس گردید و در همین راستا در حال حاضر با 5.950 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده و همچنین تولید حق بیمه سالیانه بیش از 40.000 میلیارد و برخورداری از بالاترین سطح توانگری در صنعت بیمه (سطح یک توانگری با نسبت 241) از منظر سهم بازار حائز جایگاه چهارم در بین 33 شرکت فعال در این صنعت است. میزان حق بیمه صادره شرکت در سال گذشته به بیش از 4 هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به سال قبل تر از آن رشد خاصی نداشته است. همچنین عمده حق بیمه مربوط به بیمه درمانی با سهم 73 درصد بوده است و پس از آن بیمه شخص ثالث و مسوولیت و آتش سوزی بیشترین سهم را دارند.

 

سود خالص شرکت طی سالهای اخیر رشد محسوسی داشته است بطوریکه از 37 میلیارد تومان در سال 1395 به سود بیش از 1100 میلیارد تومانی در سال 1399 رسیده است. همچنین برآورد می گردد در سال 1400 سود شرکت با تعدیل منفی همراه باشد.
طبق صورتهای مالی شرکت خسارات سال گذشته نسبت به سنوات گذشته رشد محسوسی داشته و دلیل اصلی کاهش سود همین موضوع است. 

از آنجا که یکی از اهداف شرکت بیمه دی در سال ۱۴۰۰ تحقق بیمه داری نوین و ارائه خدمات نوآورانه به ذینفعان بود، براین اساس تلاش کرده است تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود، اقدامات موثری در این حوزه انجام دهد. این رویکرد باعث شد تا این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در تحول دیجیتال در صنعت بیمه معرفی شود و در بین ۵ شرکت برتر این صنعت از لحاظ بهره گیری از خدمات نوآورانه و تحول دیجیتال قرار گیرد.

رویکرد بیمه دی، آنطور که مدیرعامل این شرکت تاکید کرده است: تمرکز بر بیمه داری نوین و حضور موثر در فضای دیجیتال، توام با خدمت محوری نو‌اندیشانه با تکیه بر مشتری مداری در فضای کسب و کار است. این شرکت امیدوار است تا این مهم را به عنوان یکی از اصول مهم، در دستور کار خود قرار دهد تا این امر زمینه ساز موفقیت هایی ارزشمند در شرکت بیمه دی در آینده نزدیک شود.
همچنین بیمه دی توانسته است در سال ۱۳۹۹ با اتخاذ یک رویکرد مناسب، موجودی نقد خود را به میزان ۴۰ درصد افزایش دهد. بخش عمده تغییرات مثبت در موجودی نقد محقق شده در سال ۱۳۹۹ حاصل فعالیت های عملیاتی شرکت بوده است که این موضوع توانایی بالای شرکت در پیشبرد اهداف عملیاتی در بازار هدف را نشان می دهد.

 

  • نویسنده : آرش صدیقی- کارشناس ارشد تحلیل