حجت اله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است با عرضه مستمر و مطلوب محصول‌های زنجیره فولاد در بورس کالا، نیاز داخل تامین و در پایان زنجیره از مصرف کنندگان نیز حمایت می شود.

به گزارش بورس امروز، حجت اله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این باره گفت: یکی از برنامه های مهم در مجلس، تلاش برای اصلاح سیاست ها و ساماندهی بازار فولاد کشور است که در همین راستا اقداماتی با هماهنگی دولت و سایر ذی نفعان این حوزه در دستور کار است.

وی با بیان اینکه باید اقدامی صورت گیرد که مطالبات کل زنجیره فعالان بازار فولاد به طور معقول و همزمان برآورده شود، گفت: اگر زنجیره تولید محصول‌های فولادی در بورس کالا عرضه شود هیچ نیازی به قیمت دستوری نیست و بازار تنظیم و متعادل خواهد شد. در همین زمینه مجلس از همان ابتدا با قیمت دستوری فولاد مخالف بود و خوشبختانه این نگاه نیز در حوزه سیاست گذاری تضعیف شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان گفت: اگر کل زنجیره ارزش فولاد کشور در بورس کالا عرضه شود، بازار عرضه و تقاضا تعادل خود را بدست می آورد که با تحقق رشد عرضه ها به طور مستمر، علاوه بر تنظیم بهینه بازار، شفافیت نیز در این صنعت افزایش می یابد.

یادآوری میشود، رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در حاشیه شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس گفت: از زمان شروع بکار دولت سیزدهم قواعدی را برای تنظیم رفتار فعالان اقتصادی در پیش گرفتیم که بدون آنکه محیط کسب و کار بهم بریزد و برخورد قهری کنیم، بازار فولاد تنظیم شد؛ در این راستا عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالا و بهره گیری از ۲۰ ابزار بورسی را اجرا کردیم و شاهد تنظیم بهینه بازار و تعادل قیمت ها بودیم.

  • منبع خبر : کالا خبر