منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت: واردات به کاهش تقاضا‌های کاذب در بازار خودرو می‌انجامد و هر زمان نهاد‌های بالادستی اجازه دهند کار را اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش بورس امروز، منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت: واردات به کاهش تقاضا‌های کاذب در بازار خودرو می‌انجامد و هر زمان نهاد‌های بالادستی اجازه دهند کار را اجرایی خواهیم کرد.

یکی از محور‌های دستورالعمل ۸ ماده‌ای رئیس‌جمهور به وزیر صمت، واگذاری سهام دولتی شرکت‌های خودروسازی است و یک دوره زمانی برای آن پیش‌بینی‌شده که طبق آن در دوره زمانی موردنظر (۶ ماهه) این اتفاق خواهد افتاد.

بدین ترتیب، هشت درصد سهام شرکت ایران خودرو برای بانک‌های صادرات، تجارت و ملت، ۵.۷ درصد سازمان گسترش و نوسازی، ۲۷ شرکت شرکت کروز، سه درصد صندوق بازنشستگی، پنج درصد آتیه صبا و ۲۵ درصد خود سهامداران و ۱۷ درصد سهام شرکت سایپا برای سازمان گسترش و نوسازی، ۱۵.۶ برای صندوق بازنشستگی و فولاد، ۴۰ درصد هم خود سهامداری است./باشگاه خبرنگاران

فاز اول واگذاری خودروسازان که سهام تودلی است طبق برنامه ی وزیر صمت بایستی تا خرداد عرضه شود.

فاز دوم هم مصاحبه دکتر منطقی که بر واگذاری مانده سهام در سایر زیرمحموعه های خصولتی و دولتی اشاره دارد که تا انتهای شهریور احتمالا بفروش خواهد رفت.