حسابرسی صورت های مالی تلفیقی گروه و شرکت های ارتباطات سیار ایران (سهامی عام) شامل ترازنامه ها و صورتهای سود و زیان و جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به اسفند 97 انجام شده است که نشان از افزایش 22درصدی درآمد عملیاتی و نتیجه بخش بودن سرمایه گذاری های این شرکت دارد

به گزارش بورس امروز، این حسابرسی در حالی منتشر شده که نشان می دهد عملکرد مالی و جریان های نقدی گروه و شرکت از تمام جنبه های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب نشان می دهد.

 

شرکت ارتباطات سیار ایران در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ به سود ناخالص ۴۳٫۹۳۵٫۶۹۳ ریالی دست پیدا کرده است. این رقم نشان از افزایش ۴٫۰۸۲٫۰۰۷ریالی نسبت به سال مالی ۹۶ دارد.

 

این در حالی است که در آمد مالیاتی این شرکت نیز طی سال ۹۷ نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است و از عدد ۱۱۸٫۶۳۵٫۷۰۰ سال ۹۶ به ۱۴۴٫۳۲۶٫۷۲۲ در سال ۹۷ رسیده است.

 

به این ترتیب سود عملیاتی این شرکت به ۳٫۹۸۶٫۶۵۹ ریال رسیده است که در مقایسه با سال گذشته نشان از افزایش سود این شرکت دارد.

 

بررسی عملکرد مالی گروه ارتباطات سیار نشان می دهد که این گروه در حفظ سهم بازار و افایش نسبی آن موفق عمل کرده است. افزایش ۲۲ درصد درآمد عملیاتی گروه ارتباطات سیار نسبت به سال گذشته نشان می دهد که سرمایه گذاری های این شرکت در حوزه های جدید نتیجه بخش بوده است.

 

همچنین مانده تسهیلات پرداختنی گروه در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ عدد ۳۳٫۸۵۴٫۴۷۸ ریال بوده که در مقایسه با سال قبل ۵۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

 

همچنین سود سهام پرداخت نشده گروه ۸۷٫۴۵۴ میلیون ریال است. این سود مصوب مجمع عمومی عادی شرکت ارتباطات سیار برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ است. پرداخت این سود از ۲۰ اردیبهشت سال جاری و با رعایت مهلت قانونی هشت ماهه پرداخت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  سه ضلع مخرب بورس