امیرمحمد محمدی کارگزاری داناییان- شرکت داده گسترعصرنوین از سال 1382 به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات انتقال داده (PAP) آغاز بـه کار نموده است. در سال 1388 مالکیت این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و در سال 1391 نام تجاری “های وب” را در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی کرد. در […]

امیرمحمد محمدی کارگزاری داناییان- شرکت داده گسترعصرنوین از سال 1382 به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات انتقال داده (PAP) آغاز بـه کار نموده است. در سال 1388 مالکیت این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و در سال 1391 نام تجاری “های وب” را در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی کرد. در طی دوره فعالیت جدید، این شرکت توانست به سرعت در بازار رقـابتی خدمات دستـرسی به دیتـا و اینترنت رشد نماید، به نحوی که با ارائه سرویس در بیش از 543 شهر در سال 1395 توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان یکی از شرکت‌های برتر انتخاب گردد. در نمودار زیر پیشرفت شرکت در سال‌های اخیر را مشاهده می‌فرمایید.

ارائه فناوری پروانه FWA به نسل پنجم (5G) ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ماهواره‌ای (SAP) از جمله خدماتی است که به احتمال زیاد در سال‌های آینده توسط شرکت ارائه خواهد شد.ی

 

 

 

پروژه های در دست اقدام

از پروژه های بالا به غیر از فروش بسته‌ای تلفن همراه و توسعه شبکه WTTx باقی پروژه ها شروع شده و بخشی از پروژه ها به درآمد زایی رسیده است. این احتمال وجود داردکه در صورت لغو تحریم ها شرکت فروش سیمکارت را با همکاری برند بین المللی Vodafone شروع کند.

همبستگی درآمدهای سهم به نرخ دلار ناچیز است. درآمد شرکت در سال 1398 ، 125 درصد و در سال 1399 ،169 درصد رشد داشته است. پیش بینی می‌شود در حالت محافظه کارانه و تاخیر در انجام پروژه های جدید، به تدریج این رشد کاهش یابد. درآمد حاصل از قراردادهای USO به صورت تدریجی در سال های آتی با توجه به مدت قرارداد شناسایی می‌شود. در این 3 سال حدودا به ٪1۰ مبلغ این قراردادها به دلیل افزایش نرخ ها اضافه شده است. فرض شده است در سال های آتی حدود ٪5 مبلغ قراردادها تعدیل شود.

درآمد حاصل از ارائه خدمات عمده فروشی پروانه FWA در چند ماه گذشته بیشترین رشد و درآمد حاصل از ارائه خدمات پروانه Trunk در چند ماه اخیر بیشترین افت را داشته است. مجموع درآمدهای ماهانه روند صعودی داشته است.

برای مشاهده گزارش کامل شرکت «های وب» در اینجا کلیک کنید.