دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند و از دخالت کردن بی‌مورد و ایجاد قوانین و آئین‌نامه‌های پر تعداد پرهیز کند. یک تاجر یک شرکت خصوصی به تنهایی می‌تواند استراتژی مناسب را برای خود به‌وجود آورد. در این زمینه نیازی نیست که بخش‌های مختلف دخالت کنند.

عزیز قنواتی مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد:تک نرخی شدن ارز سبب شکوفایی اقتصاد خواهد شد و ما با آن موافق هستیم. چند نرخی شدن ارز سبب ایجاد رانت و فساد می‌شود و ما با آن مخالف هستیم. در هیچ جای دنیا غیر از ایران پدیده چند نرخی بودن ارز وجود ندارد. تک نرخی شدن ارز تاثیر بسیار خوبی روی صنعت فولاد خواهد گذاشت و سبب افزایش صادرات و کسب درآمد بالا خواهد شد. به نظرم باید دولت باید به سمت یکسان سازی و تک نرخی کردن قیمت ارز حرکت کند. ارز ۴۲۰۰تومانی و ارز ۹هزار تومانی و … به اقتصاد کشور کمکی نمی‌کند.

وی افزود: در صنعت فولاد مانند بسیاری از صنایع دیگر باید رقابت وجود داشته باشد. وجود رقابت در این صنعت می‌تواند به شکوفا شدن و پیشرفت این صنعت کمک کند. در سال‌های اخیر وجود قوانین پرتعداد و دست‌وپا گیر و همچنین دخالت‌های دولت در بخش‌های مختلف نمی‌توان امیدی به پیشرفت داشت.نمی‌توان قبول کرد که پس از این همه سال بازهم سیاست آزمون و خطا در پیش گرفت. دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند و از دخالت کردن بی‌مورد و ایجاد قوانین و آئین‌نامه‌های پر تعداد پرهیز کند. یک تاجر یک شرکت خصوصی به تنهایی می‌تواند استراتژی مناسب را برای خود به‌وجود آورد. در این زمینه نیازی نیست که بخش‌های مختلف دخالت کنند.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان خاطرنشان کرد: کالایی که تولید ایرانی است و صد در صد منافع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای کشور داشته و در راستای اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیار مهمی در فولاد انجام شده و شاهد هستیم که در این محصول هیچ گونه وابستگی به خارج وجود ندارد، می طلبد که هم مسئولین و هم مردم از این کالا حمایت کنند.برای تحقق این مهم در ابتدا باید قوانین تسهیل کننده ای برای تولید تدوین شود، حتی قوانین مزاحم باید حذف یا در راستای حمایت از تولیدکننده ویرایش شوند. همچنین هماهنگی بین مسئولین و بخش خصوصی باید ایجاد شود.
صنعت فولاد به عنوان دومین صنعت بزرگ بعد از نفت، می‌تواند تاثیر بزرگی بر اقتصاد کشور بگذارد.

بیشتر بخوانید:  دومین مهمان فرابورس به روش بوک بیلدینگ به بازار سرمایه آمد 

قنواتی در انتها اضافه کرد: صنعت فولاد از صنایع بسیار با اهمیت در هر کشوری است. توسعه صنعت فولاد منجر به افزایش صادرات و در نهایت ارزآوری هرچه بیشتر برای کشور می شود.وقتی ترامپ می‌خواهد با چین رودررو شود سراغ جنگ نظامی نمی‌رود بلکه از ابزار اقتصادی استفاده می‌کند و تعرفه بر واردات فولاد می‌گذارد. چرا که فولاد جزو صنایع بسیار مهم و تاثیرگذار بر اقتصاد کشورها است. باید از ظرفیت‌های موجود در تولید فولاد در کشور استفاده کرد و به عنوان یک صنعت بزرگ راه را برای پیشرفت و صادرات هرچه بیشتر آن فراهم کرد.