شرکت فولاد سپید فراب کویر در تاریخ 2 خرداد سال 1379 با نام شرکت بازرگانی بین المللی سپید فراب و با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت شرکت مذکور تولید میلگرد شاخه و کلاف صنعتی و ساختمانی می باشد. در دوره یکماهه منتهی به مرداد 1400، 46 درصد فروش این محصول داخلی و 54 درصد آن صادراتی می باشد.

 

به گزارش بورس امروز، میانگین تولید کل محصول میلگرد در شاخه و کلاف در هر ماه ۶۶ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۱۴۸ کیلوگرم می باشد که در یکماهه مرداد سال جاری ۲۱ درصد کمتر از میانگین تولید هر ماه تولید کرده است. و در همین دوره از تولید داخلی ۵۱ درصد محصول فروش رفته و از تولید صادراتی صد در صد محصول تولید شده به فروش رسیده است.

در دوره ۳ ماهه بهار سال ۱۴۰۰ حاشیه سود خالص شرکت ۱۳ درصد و در ۳ ماهه بهار سال گذشته حاشیه سود خالص ۱۷ درصد بوده که این نشان دهنده این نکته می باشد که شرکت در ۳ ماهه سال گذشته در کنترل مصارف مالی نسبت به منابع مالی بهتر عمل کرده است.

مهمترین عامل در بهای تمام شده محصولات این شرکت خرید شمش فولادی و آلیاژی است و نرخ آن تحت تأثیر بازار جهانی می باشد.

همچنین شرکت فوق در تاریخ ۲۷ تیر سال جاری افزایش سرمایه ۱۳۰ درصدی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد در جهت تأمین مالی طرح های توسعه ای در حال انجام ارائه داده است.

  • منبع خبر : کدال