رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: حمایت مسوولان و صنایع استان فارس نقش بزرگی در ساخت خط انتقال آب از خلیج فارس به استان ایفا می کند.

به گزارش بورس امروز، وجیه اله جعفری که پیش از ظهر امروز در شورای راهبردی استان فارس در محل شرکت آلومینیوم جنوب سخن می گفت، تصریح کرد: خط انتقال آب از خلیج فارس قرار است برای کل استان فارس آب تامین کند، از این رو حمایت مقامات، نمایندگان و سرمایه گذاران و صنعتگران استان ضروری است.

وی یادآور شد: خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی با سرمایه گذاری شرکت های معدنی استان های کرمان و یزد اجرایی شد و ایمیدرو نیز راهبری آن را برعهده داشت.

آمادگی بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صمت در کنار وزارت نیزو به تامین برق کمک می کن، افزود: شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی تاکنون ۱۸۰۰ مگاوات ظرفیت تولید برق در کشور ایجاد کرده اند.
وی ادامه داد: شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی آماده سرمایه گذاری برای ایجاد ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق هستند.

آب رسانی به 2 منطقه ویژه لامرد و پارسیان

جعفری تامین آب را نیاز اولیه توسعه، تولید و اشتغال دانست و تصریح کرد: این خط انتقال به 2 منطقه ویژه پارسیان و لامرد آبرسانی خواهد کرد.
وی با اعلام اینکه ایران تنها ۶۵۰ هزار متر مکعب در روز از خلیج فارس برداشت دارد، اظهار داشت: امارات متحده عربی ۱۳.۷ میلیون، عربستان ۵.۷ میلیون و قطر ۲ میلیون متر مکعب به صورت روزانه آب برداشت و شیرین سازی می کنند‌.

در این نشست استاندار فارس، فرماندار لامرد و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی سخنانی در اهمیت انتقال آب به « فارس» ارایه کردند.

  • منبع خبر : روابط عمومی ایمیدرو