یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد که رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد برای گفت‌وگو پیرامون چالش های منطقه ای از جمله مسئله بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای و نقش ایران در منطقه روز یکشنبه به واشنگتن سفر کند.

به گزارش بورس امروز، آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه عازم واشنگتن خواهد شد و قرار است درباره طیفی از چالش های منطقه ای با همکاران آمریکایی اش گفت و گو کند. این سفر بیش از یک ماه پس از سفر قبلی اش به آمریکا برای گفت و گو پیرامون آنچه تهدید ایران و دیگر چالش های منطقه ای خوانده شده بود، انجام می شود.

این اولین سفر یک مقام رژیم صهیونیستی در دولت نفتالی بنت نخست وزیر جدید این رژیم خواهد بود. کوخاوی پیش از سفرش با بنت دیدار خواهد کرد. آن ها زمانی که بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بود همکاری نزدیکی داشتند و هر دو از تندروهای مسائل ایران در نظر گرفته می شوند.

انتظار می رود او در این سفر تلاش کند که آمریکایی ها را قانع کند به توافق هسته ای بازنگردند.

او در این سفر چهار روزه دیدارهایی کاری با لیود آستین وزیر دفاع آمریکا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مارک میلی رئیس ستاد کارکنات ارتش آمریکا، کنت مک کنزی رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا و ریچارد کلارک سرپرست فرماندهی عملیات های ویژه ی آمریکا دیدار کند.

کوخاوی با شرکای آمریکایی اش دیدار خواهد کرد تا درباره چالش های امنیتی منطقه از جمله چالش های مرتبط با آنچه تهدید ناشی از برنامه هسته ای ایران، تلاش ایران برای استقرار نظامی در خاورمیانه، تلاش های حزب الله برای افزایش قوای نظامی و اهداف برنامه موشک های نقطه زن گروهه های تروریستی لبنان عنوان شده، گفت و گو کند.

  • منبع خبر : روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست