رئیس جمهوری تسریع در واگذاری سهام شرکت‌های دولتی و امکان حضور همه مردم در این عرصه را اطمینان‌بخش و مایه خرسندی دانست و بر ضرورت تلاش مسئولان اقتصادی کشور برای توسعه این فعالیت‌ها تاکید کرد.

به گزارش روند بورس امروز، دکتر حسن روحانی امروز (جمعه، دوم خردادماه) در گفت‌وگو با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از استماع گزارش وی درباره اقدام‌ها و برنامه‌های این وزارتخانه برای ساماندهی بازار سرمایه‌گذاری و بورس در کشور تاکید کرد: باید تلاش کنیم بازار بورس و سرمایه به یک تعادل اطمینان بخش برسد تا مردم با خیالی آسوده برای سرمایه‌گذاری در این عرصه اطمینان کامل داشته باشند.

وی یادآور شد: باید از طریق فروش اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی طرح‌های عمرانی کشور برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا همواره امکان عرضه سهام شرکت‌های سودده در بورس فراهم باشد، اظهار کرد : آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی دقیق از بازار سرمایه به مردم و استفاده صحیح و مطمئن آنها از این بازار بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند سبب توسعه کشور و افزایش سرمایه مردم شود.

دژپسند نیز در این گفت‌وگو گزارشی از روند روش سهام صندوق واسطه‌گری مالی یکم و برنامه‌های وزارت امور اقتصاد و دارایی در زمینه آزادسازی بخشی از سهام عدالت و اقدامات این وزارتخانه برای توسعه بازار سرمایه و بورس و تقویت حضور مردم در این عرصه به رئیس جمهوری ارائه کرد.

  • نویسنده : در گفت وگوی تلفنی رئیس‌جمهوری با وزیر امور اقتصاد و دارایی مطرح شد:
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری