مدیر مالی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: سهامداران با ورود نقدینگی مازاد خود و ماندگاری تا یک سال امکان کسب سود از این بازار را به‌دست می‌آورند.

مرتضی علی‌اکبری به خبرنگار روند بورس امروز گفت: سهامداران تازه وارد بیشتر مواقع تنها رشد بازار سرمایه را دیده‌اند، آنان تاکنون کمتر شاهد رکود بازار و نوسان‌ها بوده‌اند و توقف‌های بازار سرمایه کمتر برای سهامداران جدید رخ داده است.

وی افزود: نوسان بخش ذاتی بازار سرمایه است، بازار سرمایه در یک سال می‌تواند نوسان‌های منطقی داشته باشد، بازار سرمایه اکنون بسیار جذاب‌تر از دیگر بازارهای موازی است. نوسان‌های بازار سرمایه این جذابیت را دوچندان می‌کند، هیچ‌گاه نمی‌توان انتظار یک سال بدون نوسان را برای بازار سرمایه داشت.

مدیر مالی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تصریح کرد: نبود نوسان در بازار جزو غیر ممکن‌هاست، این نوسان‌ها سبب سیر منطقی بازار سرمایه می‌شوند.

علی‌اکبری با بیان اینکه بازار سرمایه مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نیست، گفت: سهامداران برای کسب سود در این بازار باید حداقل یک سال صبر کنند زیرا صبر سبب به بار نشستن تلاش سهامداران می‌شود و این شکیبایی برای کسب بازده منطقی ضروری است.

وی عنوان کرد: بازار سرمایه محل عبور برای کمتر از یکسال نیست، خروج سهامداران در مدت کمتر از یک سال خطر آفرین است، سهامداران با ورود و خروج کمتر از یک سال این ریسک را متحمل می‌شوند.

مدیر مالی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تصریح کرد: سهامداران با کسب تجربه از بازار منفعت به دست می‌آورند و ورود سرمایه از هر منبع به این بازار درست نیست.

علی‌اکبری با بیان اینکه سهامداران نباید سرمایه اصلی خود را وارد بازار کنند، گفت: آنان باید از مازاد نقدینگی خود استفاده کنند، سرمایه‌گذاران نباید نقدینگی حاصل از فروش دارایی ضروری خود را وارد این بازار کنند، این نقدینگی ریسک زیادی را به همراه خواهد داشت و احتمال خسارت از ورود این نقدینگی وجود دارد.

وی تاکید کرد: بازار سرمایه تاکنون رشد بسیاری داشته است، تعدیل‌های آن بسیار منطقی و قابل پیش‌بینی است، سهامداران با ورود نقدینگی مازاد خود و ماندگاری تا یک سال امکان کسب سود از این بازار را به‌دست می‌آورند.