مدیر امور سهام فولاد سپید فراب کویر در خصوص رقابت خارجی محصولات مطرح کرد: شرکت فولاد سپید فراب کویر با تکنولوژی‌های جهانی توانسته است، کیفیت محصولات خود را در مقابل رقبای داخلی و خارجی بهبود بخشد.

به گزارش روند بورس امروز، حامد نادی مدیر امور سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر در خصوص بازار میلگرد ساختمانی گفت: شرکت فولاد سپید فراب کویر محصولات خود را در ۲ بخش ساختمانی و آلیاژی که هر دو در  بازارهای داخلی و خارجی به فروش می‌رساند. در حال حاضر به دلیل شرایط اقتصادی بازار مسکن، شرکت تولید و فروش میلگرد ساختمانی را کاهش داده است.

نادی اظهار داشت: شرکت فولاد سپید فراب کویر انبارداری محدودی برای شمش‌های تولیدی دارد. این مجموعه، سیستم تولیدی سفارشی‌سازی دارد؛ یعنی بر اساس سفارش‌هایی که مشتریان اراده می‌دهند، اقدام به تولید می‌کند. در نتیجه میزان تولید این شرکت همسو با فروش در جریان است.

وی افزود: شرکت فولاد سپید فراب کویر برای حفظ قدرت رقابت خود تاکنون تکنولوژی و طرح‌های توسعه‌ای لازم را برای کسب استانداردهای جهانی اجرا کرده است. این تکنولوژی‌ها منجر به بهبود کیفیت محصولات شرکت در مقابل رقبای داخلی و خارجی شده است. در نتیجه این افزایش کیفیت باعث فروش بهتر همراه باقیمت بالاتر محصولات، مخصوصاً در بازارهای صادراتی شده است.

مدیر امور سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه شرکت در آخرین طرح توسعه‌ای (در سال ۱۳۹۵) ظرفیت اسمی خود را افزایش داده است، تاکنون میزان تولید به ۸۸۰ هزار تن رسیده است. همچنین، در سال آتی ظرفیت تولیدی شرکت به ۱ میلیون تن افزایش پیدا خواهد کرد.

نادی در نهایت با اشاره به افزایش هزینه حمل محصولات گفت: شرکت فولاد سپید فراب کویر در سال مالی جاری توانست صادرات خود را افزایش دهد. در نتیجه، هزینه‌های حمل افزایش یافته است. شرکت به دلیل کاهش نرخ تسعیر ارز در دوره گذشته متحمل زیان شد اما در دوره کنونی به دلیل رشد نرخ ارز این زیان تا حدودی جبران شده است. لازم به ذکر است، شرکت فولاد سپید فراب کویر در زمینه فروش محصولات خود در بازار جهانی، مشکلی برای نقل و انتقالات ارزی ندارد.