رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه معلم گفت: اولویت مهم ما افزایش سرمایه است، برای افزایش سرمایه تا 225 میلیارد تومان افزایش قیمت مصوب شده است اما به خاطر توان گری، بیش از این میزان مورد نظر ما است.

به گزارش روند بورس امروز، غلامرضا حیدری کرد زنگنه رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه معلم خصوص حوزه‌های فعالیت مجموعه بیمه معلم گفت: بیمه معلم در همه حوزه‌های بیمه‌ای فعال است و به این دلیل که بیمه ثالث و درمان در کشور ما جز بیمه‌های سود ده نیستند و خسارت‌های بالایی دارند، معمولاً خیلی ریسک بالایی دارند و با احتیاط عمل می‌کنیم. جز موارد خاصی که احساس می‌کنیم، ضریب خسارت متعادل باشد.

حیدری کرد زنگنه افزود: در همه رشته‌های بیمه‌ای فعال هستیم. رشته‌هایی مثل بیمه آتش‌نشانی، بیمه باربری، بیمه مسئولیت، بیمه عمر، بیمه سرمایه‌گذاری و … که در مجموعه بیمه معلم ارائه می‌شود. خصوصاً در رابطه با بیمه سرمایه‌گذاری تمرکز داریم که با برنامه‌های کارشناسی این بیمه را در کشور نهادینه کنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه معلم با اشاره به برنامه‌های بیمه معلم برای افزایش سهم در آینده اظهار داشت: به طور کلی بر اساس برنامه استراتژیک مجموعه حرکت می‌کنیم. در چهارچوب برنامه عملیاتی و بودجه مصوب که تنظیم کرده‌ایم، فعالیت‌های مجموعه را پیش می‌بریم. تا به امروز از نظر بودجه‌ای رشد خوبی داشته‌ایم. بر اساس برنامه مشخص شده پیشرفت خوبی داشته‌ایم و از برنامه مصوب جلوتر هستیم.

حیدری کرد زنگنه در ادامه تأکید کرد: از اولویت‌های فوری و مهم ما افزایش سرمایه است، مراحل لازم این امر در حال بررسی، کارشناسی و عملی شدن است. برای افزایش سرمایه تا ۲۲۵ میلیارد تومان افزایش قیمت مصوب شده است اما به خاطر توان گری، بیش از این میزان مورد نظر ما است. نرخ قطعی افزایش سرمایه را در یکی دو ماه آینده مشخص خواهد شد. این افزایش قیمت تا ماه آبان ماه به اطلاع عموم سهامداران خواهد رسید.

رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه معلم در پایان تأکید کرد: ما سعی می‌کنیم با شفافیت عمل کنیم و مرتب به سهامداران گزارش ارائه خواهیم داد. تلاش خواهیم کرد تا بیمه معلم هر روز بهتر از دیروز باشد.

لازم به ذکر است که شرکت بيمه معلم بر اساس سند استراتژيک تدوين شده، مصمم است تا پايان سال ۱۴۰۰ در بين ۵ شرکت برتر صنعت بيمه قرار گيرد. اين مهم با مديريت ريسک، موفقيت در فضاي کسب و کار، برنامه‌ريزي، اصول و قواعد حرفه‌اي قابل دستيابي است.