مجمع عمومی سالانه همراه اول با تصویب سود تقسیمی 92 درصدی در 1399 برگزار شد.

به گزارش بورس امروز، در روز ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ مجمع عمومی سالانه همراه اول با حضور ۹۰.۹ درصد سهامداران به دو شیوه حضور فیزیکی و مجازی تشکیل شد. در ابتدای جلسه دکتر بقائی با بیان نکاتی در خصوص صنعت فعالیت همراه اول و عملکرد آن در زندگی افراد جامعه پرداخت. وی با اشاره به مشکلات عدیده تحریم‌ها و نوسانات نرخ ارز در کنار مشکلات نقل و انتقال ارز، آن‌ها را در عملکرد و رشد توسعه‌ای همراه اول بی‌تأثیر دانست.

همراه اول با بهره‌گیری از نیروهای متخصص موفق به توسعه‌های کمی و کیفی شبکه ارتباطاتی و ارائه سرویس‌های جدید در کنار بهره برداری از ۵G در طی این‌ سال‌ها شده است. طبق گفته رئیس هیئت مدیره، این فناوری همراه اول به زودی مراحل تجاری سازی خود را طی خواهد کرد. علاوه بر این، همراه اول با قوت بخشیدن به بخش تحقیق و توسعه راه اندازی شده در سال ۱۳۹۹ سعی در عمل کردن به شعار سال ۱۴۰۰ در این حوزه دارد. یقیناً در سال جاری شرکت ارتباطات سیار به بخش استارتاپی توجه بیشتری خواهد داشت تا در حوزه دیجیتال و ITU فعالیت خود را توسعه دهد.

همراه اول به عنوان اولین اپراتور موبایل ایران، بزرگ‌ترین اپراتور دیتای کشور و خاورمیانه در تلاش است تا با وجود تمامی مشکلات خارجی و چالش‌های داخلی پیشگام تحول دیجیتال باشد. لذا در این رستا همکاری تمامی سهامداران و بخش‌های مرتبط لازم است تا همراه اول دستیابی به این آرمان بزرگ را در دستور کار قرار دهد.

پس از اتمام سخنان ریاست مجمع شرکت ارتباطات سیار، دکتر اخوان مدیرعامل شرکت همراه اول به بیان گزارش شرکت در مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۹ پرداخت. وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری اظهار امیدواری تحقق این شعار را در پایان عملکرد سال ۱۴۰۰ کرد تا عملیات همراه در سال جاری با محوریت فرمان رهبر انقلاب اسلامی همچون سال‌های اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با ذکر موفقیت‌های «همراه» و کسب افتخارات سال ۱۴۰۰ همچون رتبه یک بهره‌وری کل عوامل و بازده فروش در گروه ارتباطات و مخابرات، این موفقیت‌ها را در سال ۱۳۹۹ همچون سال‌های گذشته کسب شد. طبق گفته وی در سال ۱۳۹۹ اقدامات همراه اول در خصوص مسئله کرونا قابل توجه بوده که مهمترین آن اقدامات همراه اول در راستای کنترل ترافیک و ارائه بهترین تجربه به مشتریان بوده است تا از افت آن جلوگیری کند.

علاوه بر اینکه همراه در این سال همچون ۱۳۹۸ خدماتی همچون ۴۰۳۰ را ارائه کرد، به مدیریت شبکه نیز پرداخت تا ارائه سرویس به درستی صورت گیرد. دکتر اخوان با اشاره به اقداماتی همچون راه‌اندازی پلتفرم شاد و سایر بسترهای فراهم شده برای تداوم فعالیت بخش‌های مختلف کشور همچون بخش آموزش و دانشگاهی، از ارائه این خدمات و کسب رکوردهایی همچون اتصال هم زمان ۲ میلیون ۷۰۰ هزار کاربر در سامانه شاد اظهار خرسندی نمود.

طبق گفته مدیرعامل همراه اول، در سال ۱۳۹۹ این شرکت همکاری‌های بسیاری در حوزه کمک‌های مردمی و حوزه‌های اجتماعی انجام داده است تا به این وسیله وظیفه انسانی خود را همچون سال‌های گذشته انجام دهد. در بخش بازار فروش و مشتریان، شرکت ارتباطات سیار موفق به ارائه خدمت به ۱۰۰ میلیون مشترکین اعتباری و دائمی برای اولین بار در کشور شد که در این بین، مشترکین اعتباری از سهم ۸۰ درصدی برخوردار بوده‌اند. همچنین، حدود ۱۰ و نیم میلیون مشترک در سال گذشته جذب شده ‌ند که بخشی از آن در قالب فروش سیم‌کارت و بخشی دیگر در قالب اهداء سیم‌کارت بوده است و این ناشی از به کارگیری استراتژی مارکتینگ جدید در سال گذشته است.

علاوه بر این، دکتر اخوان با اشاره به گزارش سازمان تنظیم مقررات از سهم بازاری اپراتورهای کشور در سال جاری بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ سهم بازار شرکت ارتباطات سیار ایران رشد یافت و با افزایش ۰.۵ درصدی نسبت به دوره مشابه ۱۳۹۸ سهم خود را به ۵۳.۶ درصد ارتقاء داد. وی با بیان خدمات همراه در سال جاری تعداد خدمات این اپراتورها ۴۱ عدد اعلام کرد و افزود: این خدمات در حوزه‌های مختلفی همچون آموزش، بهداشت و هوشمندسازی بوده است.

در ادامه روند رشد درآمدی شرکت را مشاهده می‌کنید که در این مجمع مورد توجه حضار قرار گرفت. طبق این گزارش درآمد شرکت ارتباطات سیار در سال ۱۳۹۹ با رشد ۳۵ درصدی همراه بوه تا به رقم ۲۳ هزار میلیارد تومان رسد لازم به ذکر است ۵۶ درصد درآمد عملیاتی از حوزه دیتا کسب شده است. طبق گفته‌های مدیرعامل «همراه» سو خالص شرکت در این سال با افزایش ۲۰ درصدی به مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان صعود کرد.

مدیرعامل در ادامه گفته‌های خود با اشاره به تقسمی‌بندی حوزه‌های کسب‌وکار همراه اول به ۳ بخش خدمات پایه، حوزه نزدیک به کسب و کار اصلی (Near Core) و لایه نهایی به نام بیان کور (Behind Core) است که در حوزه استارتاپی اجرا می‌شوند. در سال گذشته شرکت حرکت اول به عنوان زیرمجموعه ارتباطات سیار ایران به شناسایی و سرمایه‌گذاری در برخی از استارتاپ‌ها پرداخت که نشانگر شروع پر سرعت گروه همراه اول در این حوزه است.

وی در پایان با اظهار امیدواری از افزایش کارایی سرمایه ناشی از عملیات ذکر شده در حوزه‌های فعالیت همراه اول از تمامی اعضاء هیئت مدیره و مدیران و پرسنل شرکت ارتباطات سیار تشکر و قدردانی کرد. در بخش نهایی مجمع عمومی سالانه پس از بررسی‌ها و تصویب ترازنامه و سود زیان شرکت ارتباطات سیار ایران، به توافق آراء سود تقسیمی ۹۲ درصدی به مبلغ ۲۰۸ تومان بین سهامداران تعیین شد.

بیشتر بخوانید: اخبار نماد همراه