شرکت مدیران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خصوصی کشور نزدیک به 2 دهه است که در منطقه اقتصادی ویژه ارگ بم فعالیت خود را به عنوان یک شرکت تولیدی آغاز کرده است.

به گزارش بورس امروز، در طول این مدت نزدیک به ۳۰۰۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰.۰۰۰ نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار شده اند که خود بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی شهر بم و همچنین سایر شهرهای کشور داشته است و توانسته تعداد زیادی نیروی کار حرفه ایی و صنعتی را پرورش دهد. نکته مهم دیگر در مورد شرکت مدیران خودرو جذب سرمایه خارجی و نخستین قرارداد جوینت ونچری در صنعت خودروسازی کشور است.

مدیران خودرو را می توان الگوی مناسبی از همکاری بخش خصوصی و توسعه آن نامید که با بهره گیری از ظرفیت های داخلی و خارجی به خوبی توانسته توسعه مناسبی را ایجاد کند. بیش از ۱۵۰ نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش کل نقشه کشور را پوشش داده و همواره با برنامه ریزی و نظارت شرکت مدیران خودرو در حال ارتقاء و توسعه هستند.

ارائه محصولات گوناگون در سگمنت های مختلف و ارتقاء کیفی محصولات همواره جزو استراتژی شرکت مدیران خودرو است.

از ابتدا دهه ۹۰ سبد محصولات شرکت مدیران خودرو در راستای نیازهای جامعه مصرف ایرانی گسترش یافت و هر ساله محصولات جدید با طراحی ، امکانات رفاهی و ایمنی مناسب در قالب خودروهای شهری- خانوادگی و شاسی بلند برای پاسخ به نیاز مشتریان وارد بازار شده است.

در دور اول تحریم های کشور که از سال ۹۱ تا سال ۹۴ ادامه داشت شرکت مدیران خودرو تولید خود را افزایش داد و توانست با حضور قدرتمند خود در بازار جایگاه خود را حفظ نماید . از سوی دیگر فعالیت های اجتماعی خود را افزایش داد ، نخستین شرکت خودروسازی کشور بود که از قهرمانان المپیک لندن ۲۰۱۲ حمایت ویژه نمود و به آنها برخی از محصولات خود را به پاس برافراشتن نام و پرچم ایران در مجامع جهانی اهداء کرد.

اما پس از تحریم های دور اول در سال ۱۳۹۴ این شرکت وارد استراتژی جدیدی گردید و آن تولید محصولات با سبک جدید و تنوع بیشتر محصولات بود که خودروهای تاثیرگذاری چون محصولات خانواده آریزو و تیگو ، ایکس ۵۵ و ۲۲ و همچنین نسلهای جدید ایکس ۳۳ وارد بازار گردید . در بحث اجتماعی بازهم به عنوان تنها شرکت خودروساز از قهرمانان المپیک ۲۰۱۶ ریو حمایت کرد و به آنها خودرو اهداء نمود تا بازهم از مدال آوران کشور قدردانی گردد و فرهنگ ورزش گسترش یابد .

اما تحریم های دور دوم که از آغاز سال ۱۳۹۷ آغاز گردید شرایط را به گونه ایی دیگر تغییر داد اینبار تمام شرکای خارجی و حتی بسیاری از خودروسازان چینی بازار کشور را ترک کردند و از سوی دیگر واردات خودرو ممنوع گردید و به یکباره تقریبا تمام شرکای خارجی بازار کشور را ترک کردند که هم در زمینه منابع انسانی و هم کنترل و عرضه خودرو در بازار مشکلات بسیاری پدید آمد ، ادامه کار بسیار سخت شده ، تحریم ها تاثیر شدید بر روی نقل و انتقال کالا و قطعات و انتقالات بانکی گذاشت .

اما شرکت مدیران خودرو با حفظ مجموعه و شرکای خود توانست به خوبی از این بحران عبور نماید . خطوط تولید را فعال نگاه داشت و تا حد امکان خدمات خود را به مشتریان عرضه نمود تا مسئولیت خود را در قبال مشتریان به انجام رساند . در فعالیت های اجتماعی نیز کمکهای فراوانی را در هنگام بروز سیل در سال ۹۸ و شیوع کرونا و حمایت از جامعه درمان و پرسنل خود داشت تا همواره خود را کنار جامعه ایران ببیند . سختی های این چند سال درس بزرگی بود و حال مدیران خودرو توانست از این بحران عبور کند و خود را برای آینده مستحکم تر همراه با مشتریان و نیاز آنها و ارائه محصولات و خدمات جدید آماده کند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت مدیران خودرو