مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه گفت: سود شرکت از محل قرار داد فلوتاسیون مس سرباره تا سه سال آینده استمرار می می یابد.

میلاد شمس در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز، در خصوص استمرار سود ۱۶۰ میلیارد تومانی از محل قرارداد فلوتاسیون مس سرباره  که در سال مالی ۱۳۹۹ محقق شده بود، توضیح داد: این سود در سال جاری نیز قابلیت دستیابی دارد زیرا امسال ساخت کارخانه مربوط به این قرارداد به اتمام می رسد. با این حال می توان این سود را به نوعی مستمر دانست چرا که مس سرچشمه به دنبال قراردادهایی مشابه فلوتاسیون مس سرباره است.

وی افزود: با توجه به اینکه قراردادهای مشابه فلوتاسیون سرباره مجدد منعقد می شود، می توان انتظار داشت که این سود تا ۳ سال آینده به صورت متوالی برای این شرکت شناسایی شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه درباره قراردادهای آتی این شرکت گفت: در حال حاضر هیچ قراردادی به صورت کتبی بسته نشده است اما در حال رایزنی با شرکت صنایع ملی مس ایران هستیم.

شمس درباره وضعیت پروژه های صنعتی و معدنی شرکت مس سرچشمه گفت: در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری افق مس کرمان تمایل دارد تا مقداری از نقدینگی خود را صرف خرید معدن و فعالیت های مربوطه در این حوزه کند. این شرکت که یکی از شرکت های زیرمجموعه مس سرچشمه است که در حد اعلام تمایلات خود، اقدام کرده است.

وی درباره عملکرد شرکت افق مس کرمان، به شناسایی سود حدود ۱۲۰ تومانی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ اشاره و اضافه کرد: سودآوری این شرکت در سال جاری، ۲ برابر سال گذشته باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه درخصوص پرتفوی بورسی این شرکت یادآور شد: هدف شرکت مس سرچشمه در خرید سهام ذوب آهن، غدیر و فولاد مبارکه کوتاه مدت بود. متاسفانه در آن زمان مدیرعامل وقت در اوج بازار این سهام را خرید و با توجه به شرایط کنونی بازار که بهای تمام شده با قیمت سهم فاصله زیادی دارد، این سهام به اهداف بلندمدت شرکت منتقل شده است تا در فروش آنها متوجه زیان نشود.

شمس با ابراز امیدواری نسبت به بهبود شرایط بازار سرمایه در این خصوص ادامه داد: شرکت مس سرچشمه سهام ۶ الی ۷ شرکت را خریداری کرد که با فروش آن در شرایط کنونی بازار با زیان قابل توجهی روبرو می شود.

شمس در پایان درباره سودآوری شرکت های زیرمجموعه خود تصریح کرد: در حال حاضر شرکت مس سرچشمه ۱۰ درصد سهام شرکت آریان ماهتاب گستر را دارد. با توجه به ارزش گذاری جدید این شرکت، حدود ۴۰ هزار میلیارد دارایی های آن قیمت گذاری شده است که سهم مس سرچشمه در این شرکت حدود ۳ هزار میلیارد تومان می شود.