بانک ملت در دوره یک ماهه فروردین ماه موفق به کسب درآمد حاصل از تسهیلات 37 هزار میلیارد ریالی شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 71 درصدی همراه بوده است.

به گزارش بورس امروز، بانک ملت در دوره یک ماهه فروردین ماه موفق به کسب درآمد حاصل از تسهیلات ۳۷ هزار میلیارد ریالی شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد ۷۱ درصدی همراه بوده است. در ادامه روند درآمد تسهیلات یک ماهه فروردین ماه سال جاری را به دوره مشابه سال‌های گذشته به صورت مقایسه‌ای به نمایش گذاشته ایم.

همان طور که مشاهده می‌شود در بین دوره‌های یک ماهه بیش‌ترین رشد به یک ماهه ۱۴۰۰ اختصاص دارد که نسبت به سال گذشته حدود ۱۷ درصد افزایش داشته است. در این بین، کمترین افزایش متعلق به فروردین ۱۳۹۹ است که نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۸ افزایش ۸ درصدی داشته است.

در کنار رشد درآمدی یک ماهه این بانک، شاهد روند افزایشی در ارائه تسهیلات و وصول آن‌ها طی دوره‌های متوالی بوده ایم که نسبت به ۳ ماهه پایانی سال گذشته در ادامه بیان شده است.

همان طور که درنمودار فوق مشخص شده است، روند اعطای تسهیلات یک ماهه همواره از ارزش وصولی‌ها بیشتر بوده است. این درحالی است که در طی ۴ ماه گذشته هر دو بخش مربوط به تسهیلات بانک ملت روند صعودی داشته است. با این وجود میزان بازپرداخت‌ها در دو ماه اسفند ۱۳۹۹ و فروردین ماه سال جاری نسبت به دوره‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است که جای تأمل دارد.

سپرده‌های بانکی که به عنوان منبع اعطای تسهیلات شناخته می‌شوند در طی یک ماهه فروردین ماه امسال سود ۲۰ هزار میلیارد ریالی را برای سرمایه‌گذاران به ایجاد کردند که متعلق به سپرده‌های مدت‌دار است. در این بین عمده سود متعلق به گواهی پسرده‌های ویژه و سپس سپرده‌های کوتاه‌مدت دارد که به ترتیب در جایگاه اول و دوم بیش‌ترین حجم سود قرار دارند. به عنوان ختام بحث دیدگاه کلی از حجم سپرده‌های هزینه‌زا و سود اعطایی به نمایش گذاشته شده است.

  • منبع خبر : نشریه بورس امروز

بیشتر بخوانید: اخبار نماد وبملت