مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی ضمن اشاره به نحوه خرید عمده سهام عدالت در بورس گفت: ۴۹ میلیون مشمول، طبق ارزش اسمی سهامدار شرکت سرمایه‌ گذاری امید ایرانیان می‌شوند.

به گزارش بورس امروز، حسین فهیمی با بیان اینکه کلیه سهامداران عدالت چه گروه روش مستقیم و چه روش غیر مستقیم، سهامدار سرمایه‌ گذاری امید ایرانیان خواهند شد به ایلنا گفت: سرمایه‌گذاری امید ایرانیان یک شرکت سرمایه‌گذار از ترکیب سهام چند شرکت است و هر دارنده سهام عدالت طبق ارزش اسمی سهامی که دارد ( برگه‌های یک میلیون تومانی و ۵۰۰ هزار تومانی) از این شرکت سهم خواهد داشت.

وی افزود: برای خرید عمده سهام عدالت در بورس،‌ صندوقی در حال تشکیل است که مراحل نهایی را پشت سر می‌گذارد و توسط چند موسسه در بازار شروع به کار خواهد کرد. همچنین نمی‌توان پذیرای مراجعه فیزیکی وراث سهام عدالت بود بنابراین بستری در حال ایجاد است که تمام مراحل واگذاری آنلاین باشد.

فهیمی با بیان اینکه جمعیت وراث سهام عدالت به ۱۰ میلیون نفر رسیده‌،‌ ادامه داد: متقاضیان برای انتقال سهام به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند اما بهتر است صبر کنند تا زیرساخت‌های انتقال آنلاین سهام با لینک تمام نهادهای مربوطه آماده شود.