شرکت صنعتی بهپاک در دوره یک ماهه فروردین ماه موفق به کسب درآمد عملیاتی 228 میلیارد ریالی شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 200 درصدی همراه بوده است.

به گزارش بورس امروز، شرکت صنعتی بهپاک در دوره یک ماهه فروردین ماه موفق به کسب درآمد عملیاتی ۲۲۸ میلیارد ریالی شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد ۲۰۰ درصدی همراه بوده است. باتوجه به اینکه «غبهپاک» در صنعت روغن فعالیت می‌نماید، محصولات متنوعی را عرضه می‌کند که در نمودار زیر وضعیت فروش آن‌ها به صورت مقایسه ای ذکر شده است.

همان طور که در شکل فوق مشاهده می‌شود، وضعیت عرضه محصولات پرتقاضا در فروردین ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش مطلوبی داشته است. به طوری که در محصولاتی همچون پروتئین سویا خانوار، کنجاله سویا و پروتئین سویا پاکتی نسبت به فروردین ۱۳۹۹ افزایش حداقل ۵۵ درصدی و حداکثر ۱۳۲ درصدی را تجربه کرده اند.

باتوجه به اینکه در بین محصولات این شرکت به ترتیب لیستین و پروتئین سویا خانوار بیشترین نرخ و پروتئین سویا پاکتی بیش‌ترین حجم فروش را به خود اختصاص می‌دهند، عمده درآمد را برای «غبهپاک» ایجاد می‌کنند. در ادامه روند کسب درآمد شرکت صنعتی بهپاک به عنوان ختام بحث به صورت مقایسه ای در ۴ ماه سال مالی ۱۴۰۰ ذکر شده است.

طبق نمودار فوق، اگرچه درآمد اسفند ماه سال مالی ۱۴۰۰ نسبت به سال مالی گذشته کاهش داشته اما در فروردین ماه امسال افزایش چشم‌گیری صورت گرفته است به طوری که احتمال جبران درآمد اسفند ماه در گزارشات ۶ ماهه خواهد نمود. لازم به ذکر است این رشد درحالی صورت گرفته است که میزان تعطیلات رسمی فروردین ماه نسبت به عمده ماه‌های سال بیشتر بوده و زمینه تولید بیشتر از دوره های مشابه ممکن نخواهد بود.

لازم به ذکر است، برنامه افزایش سرمایه «غبهپاک» از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها که در ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۹ مجوز آن از سوی سازمان بورس دریافت شده بود، در پایان فروردین ماه امسال به تصویب مجمع رسید. لذا شرکت پس از ثبت افزایش سرمایه ۲,۵۹۹ میلیارد ریالی (۵۲۰ درصد)، اطلاعیه ثبت را در سامانه کدال منتشر خواهد کرد.

  • منبع خبر : نشریه بورس امروز