ابلاغ نرخ و نحوه تسعير اقلام پولي دارايي ها و بدهي توسط بانک ها اعلام شد.

به گزارش بورس امروز، به استحضار می رساند حسب مصوبه جلسه مورخ ۸ام اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، هیات عامل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مقرر گردید، نرخ تسعیر اقلام پولی دارایی ها و بدهی های ارزی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی برای گزارشگری مالی پایان سال مالی ۱۳۹۹ به منظور اعمال در دفاتر بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی و تهیه صورتهای مالی، مبلغ ۱۹۰.۰۰۰ ریال برای هر یورو (مبلغ ۱۵۹.۰۰۰ ریال برای هر دلار آمریکا) و سایر اسعار بر مبنای نرخ برابری آن به یورو در پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹ تعیین و اعمال شود. بدین منظور خاطر نشان می گردد عملیات مذکور تاثیر با اهمیتی بر صورت عملکرد دوره مالی مزبور این بانک نخواهد داشت.

همچنین بانک سینانیز پیرو اخبار منتشر شده در خصوص  افزایش نرخ مبنی بر آثار مالی تسعیر اقلام پولی دارایی ها و بدهی های ارزی به استحضار می رساند این افزایش نرخ در در پایان اسفند سال ۱۳۹۹ابلاغ گردید.

در این خصوص بانک صادرت نیز در خصوص ابلاغ نرخ و نحوه تسعیر اقلام پولی دارایی ها و بدهی  اعلام کرد افزایش نرخ در اسفند ۱۳۹۹ ابلاغ گردید. علاوه بر این بانک های  پارسیان
کارآفرین ،پاسارگاد و بانک آینده نیز در پی انتشار نرخ تسعیر اقلام پولی دارایی ها و بدهی های ارزی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز اعلامیه ای مشابه صادر کرده اند.