رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اعلام اینکه رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیم، گفت: طبق گفته رئیس‌جمهور اگر کارهای سنجیده سازمان برنامه‌وبودجه نبود، این آرامش را در کشور نداشتیم.

به گزارش بورس امروز، محمدباقر نوبخت، در نشستی مجازی با معاونان و مدیران سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: در وضعیت تحریمی طی سال‌های ۹۲ تا ۹۷ با حضور در مذاکرات مختلف و گسترش روابط بین‌الملل، توانستیم به رشد شتابان اقتصادی برسیم.

وی افزود: به جای دستیابی به رشد اقتصادی شتابان، تلاش کردیم جلوی ریزش رشد اقتصادی را بگیریم و رشد اقتصادی منفی را مثبت نگه داریم.

رئیس سازمان بودجه و برنامه تصریح کرد: دشمنان تلاش کردند از طریق مضایق اقتصادی، آستانه تحمل مردم را پایین بیاورند و آنها به خیابان‌ها بریزند، ولی ما با بکار بردن اقدامات موثر، مدیریت کردیم. تا جایی که به گفته‌ رئیس‌جمهور، اگر کارهای سنجیده سازمان برنامه‌وبودجه نبود، این آرامش را در کشور نداشتیم.

نوبخت گفت: به دلیل تغییر شرایط پیش مردم شرمنده‌ایم که به آنچه استحقاقش را دارند، نتوانستیم دست یابیم. اما در برابر محدودیت‌هایی که وجود داشت چه در عرصه جبران بخشی از قدرت خرید و از آن طرف توسعه زیرساخت‌های کشور، سربلند هستیم.