شرکت مبین وان کیش در دوره 12 ماهه نخست سال جاری موفق به شناسایی درآمد عملیاتی 1,608 میلیارد ریالی شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته حدود 37 درصد رشد یافته است. در این بین خدمات فروش شارژ تلفن‌های همراه اعتباری ایرانسل با سهم 70درصدی در این دوره پررنگ‌ترین نقش را در ایجاد درآمد مذکور داشته است.

به گزارش بورس امروز، باتوجه به اینکه دو خدمت فروش شارژ تلفن‌های همراه مشترکین همراه اول و تجهیزات دیجیتالی در دوره یک ساله 98 هیچ درآمدی را ایجاد نکرده‌اند، با شناسایی درآمد یک ساله 245 میلیارد ریالی و 18 میلیارد ریالی به ترتیب از دو حوزه مذکور نقش مهمی در رشد یک ساله ایفا کرده‌اند.

اگرچه خدمات استارتیتنگ در یک ساله 99 نقش کمرنگ‌تری نسبت به دوره 1398 در ایجاد درآمد شرکت داشته است، اما حضور دو خدمت فوق در سبد خدماتی سال 1399 این شرکت جایگزین مناسبی برای افزایش درآمد سالانه بوده است. باتوجه به اینکه شرکت به تبیین استراتژی‌های جدید و توسعه سبد محصول خود در حوزه‌های مختلف خدمات فناوری اطلاعات همچون حوزه ابری، فین تک، یکپارچه‌سازی و بازی پرداخته است، ریسک درآمدی خود را از بابت تک محصولی کاهش داده است.

در این راستا شرکت با تزریق نقدینگی به وسیله افزایش سرمایه از محل آورده‌های نقدی و مطالبات سهامداران، تسهیلات بانکی و ایجاد کسب و کار مشارکتی با زیرساخت‌های موجود سعی کرد تا از خروج منابع ورودی شرکت جلوگیری کند. این اقدامات موجب تداعی چشم‌انداز روشنی برای سال‌های آتی شرکت می‌شود.

بیشتر بخوانید:  افزایش فشار فروش در بازار سرمایه