پنجاه و هفتمین شماره ماهنامه بورس امروز با عنوان «بورس؛ برنده از پیش باخته» در فروردین ماه 1400 منتشر شد.

ماهنامه بورس امروز در شماره ۵۷ خود، در ابتدا گزارشی با عنوان «سرمایه گذاری اهداف در مسیر توسعه» ارائه داد. سپس به بررسی رویدادهای مهم بازار سرمایه در سال ۹۹ پرداخت و تحلیل های خود را در خصوص سالی که برای بازار سرمایه گذشت، به صورت اینفوگرافیک ارائه داد.

این ماهنامه در بخش بازار سرمایه، به بررسی «آنچه بر سر شاخص آمد» و «فرصت های از دست رفته» پرداخت و در ادامه به بررسی «دامنه نوسان نامتقارن» و تاثیرات آن بر بازار سرمایه را بررسی کرد.

ماهنامه بورس امروز همچنین در بخش یک برش، نگاهی به فروش اوراق بدهی از سوی دولت داشت و به بررسی میزان تامین مالی دولت از بازار سرمایه در سالی که گذشت، پرداخت.

ماهنامه بورس امروز، در بخش دریچه، به مسائل مربوط به صنعت فولاد پرداخت و «۴ پیشنهاد برای ساماندهی صنعت فولاد» ارائه کرد. در این گزارش طرح توسعه فولاد مجلس مورد بررسی قرار گرفت و بیانات فعالان صنعت فولادی درباره طرح توسعه فولاد مجلس نیز مطرح شد. فعالان صنعت فولادمعتقدند که این طرح ایراداتی دارد که نمایندگان مجلس باید آن را قبل از تصویب نهایی، اصلاح کنند.

توجه ماهنامه به تاثیر عرضه اولیه در بازار سرمایه بود و در گزارش «روزهای طلایی بورس برای تازه واردها» نگاهی به عرضه اولیه ها در سال ۹۹ کرد. همچنین به بررسی تاثیر عرضه اولیه ها در روند نزولی بازار کرد و با کارشناسان مختلفی در این حوزه به گفت و گو پرداخت.

ماهنامه بورس امروز در شماره جدید خود، به بررسی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی پرداخت و چالش های شرکت هایی که از این طریق اقدام به افزایش سرمایه کردند، بیان کرد. همچنین در گفت و گو با مسئولان سازمان بورس، تلاش کرد تا ابهاماتی که در این مسیر برای شرکت ها وجود دارد، شفاف کند.
در پایان این ماهنامه گزارشی با عنوان «کمبود روغن، اهمال کاری دولت یا انبارهای خانگی مردم» به بررسی کمبود روغن در بازار پرداخت.

پی دی اف کم حجم نشریه شماره ۵۷