با اصلاح ۱۳ درصدی بیتکوین بازار ارزهای دیجیتال به روند نزولی خود ادامه داد.

به گزارش بورس امروز، به نقل از سی ان‌بی‌سی، هشدارها نسبت به وجود حباب در بازار ارزهای دیجیتالی کماکان به قوت خود باقی‌مانده است. بیل گیتس – بنیان‌گذار گروه مایکروسافت – که پیش‌تر گفته بود نه بیت‌کوین دارد و نه راجع به آن اظهارنظر می‌کند، به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که اگر ثروتشان کمتر از ایلان ماسک است باید نسبت به ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار بیت‌کوین بسیار هوشیار باشند. ایلان ماسک هنوز به این کنایه بیل گیتس پاسخی نداده اما خود وی چند وقت پیش‌گفته بود از نظر وی قیمت بیت‌کوین و اتریوم بیشتر از چیزی است که باید باشد.

روز بیست و دوم فوریه شاهد ثبت یک رکورد تازه در ارزش بیت‌کوین بود و این ارز از قله ۵۸ هزاردلاری خود تا کف ۴۷ هزاردلاری ریزش کرد. این ریزش که سنگین‌ترین ریزش روزانه بیت‌کوین هم بود به‌سرعت سایر ارزها را هم با ریزش سنگین مواجه کرد. آخرین بار در ۱۱ ژانویه ارزش بیت‌کوین دچار ریزش شدید شده بود.

تردیدها از توقف روند صعودی فعلی ارزهای دیجیتالی پس از آن که برخی از افراد ثروتمند نسبت به این روند موضع‌گیری کردند، در بین معامله گران افزایش‌یافته است. بااین‌حال شرکت‌های بزرگ دیگری در حال پیوستن به این بازار هستند که جریان سرمایه ورودی به بازار را در تراز بالایی نگه‌داشته است. گروه مالی بی سی بی انگلیس از قصد خود برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها خبر داده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۴۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به‌روز قبل ۱۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

  • منبع خبر : سی ان‌بی‌سی