مدیرعامل شرکت افق کوروش در پاسخ به سوال خبرنگار بورس امروز مبنی بر برنامه توسعه شرکت برای آینده گفت: سالانه ایجاد 300فروشگاه را در دستور کار داریم و اگر بتوانیم روند آن را سرعت خواهیم بخشید.

به گزارش خبرنگار بورس امروز، امیر خسرو فخریان مدیرعامل شرکت افق کوروش امروز در نشست خبری گفت: حضور این شرکت در بازار سهام باعث می‌شود تا پوشش و گستردگی این شرکت در سراسر کشور تقویت شود و با حضور در بورس جایگاه ویژه‌تری کسب کند.

وی درخصوص کنترل پوشش ریسک این شرکت گفت: افق کورش با حفظ استراتژی‌های همیشگی خود برای حفظ و ارتقای سهم و جایگاه خود در صنعت فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور، سیاست‌های ارائه کالاها با قیمت‌های مناسب و تخفیف دار را ادامه می‌دهد تا بتواند سودآوری رو به رشد خود را حفظ کند تا سهامداران این شرکت بازدهی مطلوبی را کسب کنند.


فخریان درباره شاخصه‌های کلیدی افق کوروش گفت: این شرکت در بیش از ۲۵۰‌هزار متر مربع فضای فروش دارای بیش از ۱۱۰۰ فروشگاه فعال در ۲۴۵ شهر، ۶۰۰ کامیونت ناوگان پخش، ۹۵ هزار متر مربع فضای انبار و سردخانه، عرضه ۲۷۰۰ قلم کالا را در ۱۸ منطقه توزیع در ایران انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: جایگاه شرکت افق کوروش در صنعت بر اساس آمارها در زمینه اندازه بازار در سال ۹۶ به میزان ۲۷۳.۲۳۰ میلیون ریال معادل ۱۱ درصد، سهم بازار افق کوروش از کل اندازه بازار FMCG به میزان۲۹.۰۹۲ میلیون ریال معادل ۱.۱۷ درصد، سهم افق کوروش از صنعت فروشگاه‌های زنجیره ای به میزان ۱۰.۶ درصد و مجموع اندازه بازار FMCG به میزان ۲.۴۸۳.۹۰۸ میلیون ریال بوده است.

گفتنی است، جزئیات صورت مالی سال ۹۷ شرکت افق کوروش مشخص می‌کند که پیش بینی درآمدهای عملیاتی شرکت برای سال ۹۷ به میزان ۵۳.۰۷۹.۳۸۹ میلیون ریال، سود (زیان) ناخالص به میزان ۹.۹۸۶.۲۴۸ میلیون ریال، سود (زیان) عملیاتی به میزان ۳.۲۷۷.۲۴۲ میلیون ریال، سایر درآمدهای غیر عملیاتی به میزان ۶۰.۰۰۰ میلیون ریال، مالیات بر درآمد به میزان (۵۸۸.۷۸۰) میلیون ریال، سود (زیان) خالص به میزان ۲.۷۴۸.۴۶۲ میلیون ریال و سود هر سهم (EPS) به میزان ۲.۷۴۸ ریال در آخرین صورت‌های مالی شرکت افق کوروش به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید:  فروش تعهدی تا چند روز آینده راه اندازی می‌شود

از سویی دیگر، درآمد عملیاتی شرکت در سال ۹۶ معادل ۲۹.۰۹۲ میلیارد ریال بوده که معادل ۷۹ درصد رشد و سود خالص کسب شده معادل ۶۸۴ میلیارد ریال که معادل ۱۸۵ درصد رشد را به ثبت رسانده است. همچنین سود عملیاتی در این سال مالی به میزان ۸۰۳.۶۱۳ میلیارد ریال، دارایی های جاری به میزان ۴.۳۶۲.۷۷۳ میلیارد ریال، بدهی ها به میزان ۵.۱۷۷.۴۸۵ میلیارد ریال، سرمایه گذاری ها به میزان ۲۰۷.۳۲۷ میلیارد ریال، حقوق صاحبان سهام به میزان ۱.۶۹۹.۸۵۰ میلیارد ریال، بازده دارایی ها به میزان ۱۲ درصد و سود هر سهم ۶۸۴ ریال در صورت های مالی شرکت افق کوروش درج شده است.