با آغاز فرایند عرضه اولیه ۵ درصد سهام شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، هر سهم این شرکت جدید ۱۶۹۵ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش بورس امروز، دقایقی پیش فرایند عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در بورس تهران آغاز و هر سهم این شرکت تازه وارد ۱۶۹۵ تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل ۵۰ میلیون سهم “افق” بود که محدوده ۱۶۰۰ تا ۱۶۹۵ تومان و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی ۲۰۰ سهم تعیین شده اما به دلیل استقبال زیاد متقاضیان مقرر شد به هر کد ۱۳۲ سهم تخصیص داده شود که در این صورت حدود ۳۷۸ هزار سهامدار قادر به خرید خواهند بود تا بعد از رکورد ۳۵۹ هزار خریدار تامین سرمایه لوتوس پارسیان، رکورد تازه‌ای در عرضه اولیه‌ها به دست آید.

از ابتدای سال تا به امروز، شانزده شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود، پتروشیمی پارس، کشت و دام قیام اصفهان، عطرین نخ قم ، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، دارو سازی اوه سینا، کشت و صنعت و دامپروری پارس ، پتروشیمی بصیر و سنگ آهن گهر زمین، صنایع ماشین های اداری ایران و شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان ، کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و کشت و دامداری فکا وارد بازار سهام شده‌اند.

بیشتر بخوانید:  «صندوق‌های پروژه محور» و «کارگروه اندیشه‌ورزی» دستاوردهای تازه سازمان بورس