شماره 55 نشریه بورس امروز، با عنوان «سیگنال‌هایی برای رشد و رکود بازار» در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ منتشر شد.

ماهنامه ۵۵ بورس امروز بیانات خود را با تیتر «رفتارهای سینوسی در صنعت فولاد» آغاز کرد. این ماهنامه در بخش گزارش‌ها به بررسی روند بودجه‌بندی دولت نگاهی داشت و با بیان ریسک‌های بازار سرمایه ناشی از بودجه ۱۴۰۰، از نتیجه روند بودجه‌بندی خبر داد. در ادامه گزارش‌ها نگاهی خاص به رخدادهای بازار سرمایه داشت و سیگنال دهی رشد و رکود بازار را از سوی حجم و ارزش به زبان کارشناسان بازار سرمایه بیان کرد.

در بخش مربوط به بازار سرمایه از طرح مارکتینگ ایمپکت خبر داد و نظر کارشناسان را در خصوص تأثیر این طرح بر عملیات بازارگردانی با هدف جداسازی معاملات خرد و کلان ذکر کرد. در ادامه با بیان انتظارات فعالان بازار سرمایه از رئیس سازمان بورس نگاهی کوتاهی به روند تغییر رؤسای سازمان بورس داشت.

بخش یک برش ماهنامه شماره ۵۵ به سودآوری صندوق پالایش یکم و پیش‌بینی سود و حقیقت تحرکات سودآوری حقوقی‌ها اختصاص یافت تا EPS را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مفاهیم مؤثر بر قیمت سهام شرکت‌ها معرفی کند. دریچه این ماه با خبر رفتارهای سینوسی در صنعت فولاد باز شد تا به رویدادهای چند وقت اخیر مؤثر بر عملکرد فولادی‌ها در بازار سرمایه بپردازد.

دریچه با اشاره به تعلل‌های اجرای شیوه‌نامه و صادرات این بخش از زبان متخصصان، مسیر پرپیچ‌وخم شیوه‌نامه فولاد را یادآور شد. ترمز گیرهای صادراتی از جنس ابلاغیه در مهره‌های صنعت این ماه قرار گرفتند تا شروع ماجرای صدور ابلاغیه‌های متفاوت را تا لغو صادرات به سمع و نظر خوانندگان برسانند. آخرین مهره‌های صنعت به خبر اثرات قطعی برق و گاز بر صنایع با تأکید بر استخراج بیت‌کوین اختصاص یافت.

توجه ماهنامه در بهمن بر روی مشکلات و موانع صنعت سیمان بود و در نهایت تمرکز خود را بر اوراق تبعی به عنوان رقیب سپرده‌های بانکی گذاشت. در پایان بخش پیشگامان نشریه به عنوان آخرین بخش به بیان ظرفیت‌های بازار سرمایه در تأمین مالی پروژه‌های دولتی و دستاوردهای پتروشیمی اروند به همراه دیدگاهی بر درآمد ۱ هزار میلیارد تومانی صبانور به عنوان اولین بار پرداخت.

۴_۵۸۱۶۷۰۶۳۶۵۳۹۲۹۴۷۴۲۶