شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه 6 بهمن) یک هزار و 344 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و 235 هزار واحد رسید.

به گزارش بورس امروز، شاخص کل بورس امروز با یک هزار و ۳۴۴ واحد افزایش در رقم یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد ایستاد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن با ۵۰۶۰ واحد کاهش در رقم ۴۳۲ هزار و ۵۱۲ واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۴ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال انجام دادند.

سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری غدیر، گروه مپنا، پالایش نفت اصفهان، توسعه معادن و فلزات و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

همچنین سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، ایران‌خودرو، سایپا، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، گروه دارویی برکت و فولاد مبارکه اصفهان نمادهای پربیننده این بازار بودند.

شاخص کل فرابورس هم امروز نزولی بود و با ۹۵ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار ۵۶۹ هزار معامله به ارزش ۱۱۰ هزار و ۶۵ میلیارد ریال انجام دادند.

پلیمر آریاساسول، سهامی ذوب‌آهن اصفهان و پتروشیمی زاگرس بیشترین تأثیر منفی و در مقابل پتروشیمی مارون، سنگ‌آهن گوهر زمین، صنعتی مینو و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از سپیدار سیستم آسیا، صنایع چوب خزر کاسپین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و پلیمر آریاساسول تشکیل شده است.