ساختار سازمانی فولاد مبارکه در دهه گذشته کمتر تحت تاثیرات تصمیمات سیاسی کشور قرار گرفت ، اگر چه مدیریت و انتظارات افراد مختلف از دولت تا مجلس از این شرکت بسیار زیاد است.

شاهین چراغی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: با ثبت افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه، امیدواریم مسیر توسعه مبارکه کما فی السابق طی گردد و این شرکت بتواند همچنان بعنوان یکی از شرکتهای خوشنام بازار سرمایه در کشور مطرح باشد و خودش را از بازی های سیاسی،همچنان دور نگه دارد.

وی افزود: خوشبختانه ساختار سازمانی فولاد مبارکه در دهه گذشته کمتر تحت تاثیرات تصمیمات سیاسی کشور قرار گرفت ، اگر چه مدیریت و انتظارات افراد مختلف از دولت تا مجلس از این شرکت بسیار زیاد است.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: درک مزیت تولید فولاد در کشور و توسعه آن در سالهای قبل مرهون زحمات مدیران و کارکنان است ، سود سال قبل مبارکه که بالغ بر ۷۳۰۰ میلیارد تومان ( با ارز آزاد چیزی بالغ بر ۵۵۰ میلیون یورو ) که حدود ۱۱ برابر سود سال ۲۰۱۷ شرکت Danieli و همچنین بالغ بر ۵۰۰ برابرشرکت SMS group بوده است (صرفا با شرکتهای تولید کننده ماشین آلات فولاد سازی مقایسه گردیده که اهمیت سود شرکت مورد توجه قرار گیرد) .

چراغی در انتها اضافه کرد: اگر چه بخش زیادی از این سود شاید به جهت موقعیت فروش شرکت در ایران ، وضعیت قیمت سنگ آهن داخلی و انرژی ارزان باشد اما بدون شک بدون داشتن مدیران و کارشناسان کار آزموده رسیدن به سود با تمام مزیتهای مذکور به درایت احتیاج داشته و قابل تقدیر است .

بیشتر بخوانید:  سیاستگذاران به مزیت صادراتی فولاد ایران توجه کنند

بیشتر بخوانید: اخبار فولاد مبارکه