قیمت جهانی هر اونس طلا امروز (دوشنبه 29 دی ماه) با ۰.۱۵ درصد رشد به 1827 دلار و 90 سنت رسید.

به گزارش بورس امروز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.03 درصد افت به 1827 دلار و 90 سنت رسید. در اوایل امروز قیمت طلا به پایین ترین رقم از دوم دسامبر یعنی 1809 دلار و 90 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه 2021 هم با 0.16 درصد افت به 1827 دلار رسید.
استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در مؤسسه آکسی تریدر گفت: «درحالی‌که ترمیم فعلی دلار بیشتر ناشی از سرمایه‌گذاری‌های امن است تا تغییر واقعی روند نوسانات ارزش این ارز، بازار طلا در سطح فعلی قیمت‌ها همچنان از حمایت نسبی برخوردار است.»
اوایل صبح امروز ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب در نزدیکی بالاترین رقم 4 هفته اخیر باقی‌مانده و سبب گران‌تر شدن طلا برای خریدارانی گشته بود که از ارزهای غیر دلاری استفاده می‌کنند.

اینز افزود: «بسته محرک مالی پیشنهادی دولت جدید آمریکا رقم بالایی دارد و ما شاهد تزریق 1.5 تا 1.9 تریلیون دلار نقدینگی به اقتصاد خواهیم بود که درهرصورت به نفع بازار طلاست.»

جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا هفته گذشته از یک بسته محرک اقتصادی پیشنهادی به ارزش 1.9 تریلیون دلار رونمایی کرد و گفت خواهان تزریق 100 میلیون دوز واکسن کرونا به شهروندان در طول 100 روز نخست ریاست‌جمهوری خویش است.
مؤسسه فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: «دلار آمریکا و اوراق خزانه‌داری این کشور احتمالاً در حال تبدیل‌شدن به بازارهای امن سرمایه‌گذاری هستند و این در کوتاه‌مدت به جایگاه طلا لطمه خواهد زد.»

 

  • منبع خبر : تسنیم