مدیرعامل بورس تهران گفت: انباشت سرمایه در این سوپرمارکت‌ها موجبات راه اندازی طرح های کارخانجات، ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص داخلی و ارتقای سطح ثروت و رفاه عمومی را فراهم می کند.

به گزارش بورس امروز، علی صحرایی در مراسم افتتاح رسمی سامانه پیشخوان کارگزاری بانک صادرات گفت: راه‌اندازی سوپرمارکت مالی نشان‌دهنده اشتراک بازار پول و سرمایه است؛ این کیک بازار سرمایه در حال بزرگ شده است به همین دلیل امکانات و ابزارهای بانک‌ها باید در راستای توسعه بازارهای مالی در مناطق کمتر برخوردار نیز اقداماتی انجام شود.

وی افزود: به تبع توجه به این مناطق مشتریان نیز می‌توانند متناسب با میزان ریسک‌پذیری و سلایق مختلف از امکانات بازارهای پولی و مالی استفاده کنند که این مسئله به کاهش تورم نیز کمک می‌کند.

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه در سوپرمارکت مالی انواع محصولات و سبدهای مالی مانند اوراق و سپرده بانکی موجود است، تصریح کرد: در سبد بازار سرمایه در این سوپرمارکت شامل سبدآتی سهام یا آنی شاخص بوده که این امکانات به صورت یکجا در اختیار سرمایه گذار قرار می‌گیرد و از سویی دیگر انباشت سرمایه در این سوپرمارکت‌ها موجبات راه‌اندازی طرح‌های کارخانجات، ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص داخلی و ارتقای سطح ثروت و رفاه عمومی را فراهم می‌کند.

صحرایی با اشاره به اینکه کارگزاری بانک صادرات از بین ۱۰۸ کارگزاری در سال ۹۷ رتبه ۳۲ را به لحاظ ارزش معاملات دارا است، گفت: امیدواریم که به تبع راه‌اندازی درگاه سوپرمارکت مالی رتبه این کارگزاری نیز در سال آینده ارتقا یابد.

بیشتر بخوانید:  افزایش ۷۵ درصدی صادرات آهن اسفنجی