مدیرعامل بانک صادرات گفت: اگر دو بال بازار پول و سرمایه در کنار هم نباشند بطورحتم مسائل بزرگ اقتصاد حل نخواهد شد.

به گزارش بورس امروز، حجت الله سیدی در مراسم افتتاح رسمی سامانه پیشخوان کارگزاری بانک صادرات با تاکید بر اینکه  در کشور ما بازارهای مالی رشد خوبی داشته‌اند، گفت: هرچند که بانکداری کشور تجربه یک قرن را دارد اما، بازارهای سرمایه نیز به ویژه پس از انقلاب و اتمام جنگ از رشد مناسبی برخوردار و امروز این بازارها کارایی خوبی دارند.

وی ادامه داد: اگر دو بال بازار پول و سرمایه در کنار هم نباشند بطورحتم مسائل بزرگ اقتصاد حل نخواهد شد. تجمیع سرمایه‌های بزرگ و تخصیص آنها از طریق بازار سرمایه صورت می‌گیرد و بنده شخصاً بر این باور نیستم که بازار پول تسلط دارد. در واقع بازار سرمایه را همین پول به گردش در می‌آورد و دارای پیوند محکمی هستند و باید کارایی این پیوند را افزایش دهیم.

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به فعالیت‌های بانک صادرات گفت: بانک صادرات که سابقه ۶۷ ساله دارد این مزیت را دارد که در همه اقصی نقاط کشور شعبه داشته باشد و اگر گاهی به دلیل اقتصادی مجبور به بستن شعبه‌ای می‌شویم بسیاری از مسئولین و معتمدین آن نقطه به ما مراجعه می‌کنند تا از آن خودداری کنیم و این یک مزیت بزرگ برای ما است. بنابراین ما نیز باید کارایی خود را افزایش دهیم.

وی افزود: ما باید از این مزیت برای توسعه بازار سرمایه که بازار پول را به گردش در می‌آورد استفاده کنیم و از همین رو از همکارانم خواستارم که این موضوع را به جد پیگیر باشند تا کارایی ما افزایش یابد.

حجتی تصریح کرد: بانک صادرات در رتبه‌بندی IMI100 یعنی رتبه‌بندی مدیریت صنعتی رتبه پنج را کسب کرده است و تلاش می‌کنیم رتبه کارگزاری خود را ارتقاء دهیم تا همانند گذشته رتبه یک را داشته باشیم و باید تلاش کنیم دوباره این جایگاه ویژه را بازیابیم.

بیشتر بخوانید:  نگاه به سرمایه‌گذاری در بورس باید میان‌مدت تا بلندمدت باشد

وی با تاکید بر گسترش بازار بورس گفت: انشاالله شاهد باشیم تا هر ایرانی یک کد بورسی داشته باشد و تعداد کدها که در حال حاضر ۱۰ و نیم میلیون کد یعنی به ازای هر خانوار یک کد است به صد میلیون کد بورسی افزایش یابد. تا فرهنگ پس‌انداز در جامعه ما گسترش یابد.

وی افزود: کارگزاری ما ۳۵۰ شعبه و باجه در کشور دارد و انشاالله شاهد موفقیت بیشتر در رشد و توسعه آن در همه نقاط کشور خواهیم بود.