کارشناسان بازار سرمایه معتقدند، بازار سرمایه امروز (دوشنبه هشتم دى ماه) با توجه به معاملات روز گذشته، با روندی متعادل و رو به منفی همراه است.

به گزارش بورس امروز، مهسا آغازی، کارشناس بازار سرمایه گفت: افق بلندمدت در شرایط فعلی بازار مفهومی گمشده است، این امر در معاملات سرمایه گذاران نیز مشهود است. به طوری که در نمادهای کوچک تر بازار نیز که طی روزهای اخیر منجر به رشد شاخص هم وزن شدند ، شاهد عقب نشینی بودیم.

وی افزود: به لحاظ فاکتورهای بنیادی، بازار در قیمت هایی قرار گرفته است که محرک جدی برای ریزش نیست. ماهیت فعلی بازار نوسان و چرخش پول است و در چنین شرایطی تک سهم ها باید جدی تر از گروه ها دنبال شوند.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: می توان انتظار داشت، با انتشار گزارش های ماهانه و ۹ ماهه و از سوی دیگر با ثبات نسبی در متغیرهای کلان اقتصادی و ضمنا با در نظر گرفتن رشد قیمت کامودیتی ها، در روزهای آتی، شاهد مورد توجه قرار گرفتن سهام بزرگ در کنار نمادهای کوچک تر ارزنده در بازار باشیم.

آغازی تصریح کرد: برای بازار امروز نیز در ادامه معاملات دیروز، می‌توان شروع منفی و در ادامه، در سهام ارزنده تعادل را انتظار داشت.

  • منبع خبر : دنیای اقتصاد