قیمت نفت در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه صعودی بوده و در صورت شکست خط گردن در قیمت نفت محدوده 63 دلار می تواند تا حد 70 دلار که تقریبا هدف الگو و مقاومت هندسی می باشد رشد نماید .

بهرنگ شاد رو کارشناس بازار  سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: همانطور که در نمودار ۱ (تایم فریم هفتگی ) مشاهده می شود قیمت از کانال صعودی خارج شده و در حال پولبک به کانال شکسته شده می باشد . لذا در این نما بیشترین احتمال و محتمل ترین سناریو نزول قیمت نفت تا سطح حمایتی بعدی در محدوده ۴۵ دلار خواهد بود .

 

 

اما آنچه در نمای روزانه (نمودار ۲) مشاهده می شود اندکی تمایلات صعودی قیمت در کوتاه مدت را نمایان می کند . همانطور که در تصویر مشاهده می فرمایید،قیمت نفت در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه صعودی بوده و در صورت شکست خط گردن در قیمت نفت محدوده ۶۳ دلار می تواند تا حد ۷۰ دلار که تقریبا هدف الگو و مقاومت هندسی می باشد رشد نماید .

نتیجه گیری : قیمت نفت در محدوده بسیار حساسی قرار گرفته و هرگونه شکست به سمت بالا به منزله صعودی شدن قیمت و فعال شدن هدف الگوی فوق الذکر خواهد بود . اما از طرفی درصورت عدم توان قیمت در شکست سطوح فعلی ، می توان حتی شاهد نزول قیمت تا ۴۵ دلار بود . لذا بهترین استراتژی رصد قیمت برای مشاهده هریک از عکس العمل های فوق و سپس تصمیم گیری خواهد بود .

 

بیشتر بخوانید:  ثبت رکوردی جدید در عرضه اولیه "کویر"