چکاپا در آستانه افتتاح کارخانه تولید ظروف دوستدار محیط‌زیست است که با توجه به بحران کرونا و افزایش مصرف ظروف یک‌بارمصرف و با توجه به تامین مواد اولیه خمیر ویرجین از خود شرکت پارس، باعث افزایش حاشیه سود و تغییرات مهم در صورت‌های مالی سال آینده خواهد شد.

گروه صنایع کاغذ پارس در سال ۱۳۴۹ به عنوان اولین واحد تولیدکننده کاغذ از خمیر ویرجین به بهره‌برداری رسید. کارخانه کاغذ پارس در جوار کارخانه نیشکر هفت تپه و با هدف استفاده از باگاس تولیدی این کارخانه به عنوان ماده اولیه خمیر سازی تاسیس شده که پس از تولید شکر در کارخانه نیشکر، تفاله باقیمانده ساقه نیشکر (باگاس) در این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت اصلی این شرکت تولید خمیر باگاس است. شرکت کاغذ پارس با هیچ مجموعه کاغذسازی در داخل کشور قابل مقایسه نیست زیرا تنها تولیدکننده خمیر بکر در منطقه خاورمیانه است.

سهام این شرکت در سال ۱۳۹۲ به بخش خصوصی واگذار شد. سهامدار عمده کاغذ پارس تا پیش از واگذاری، شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند با بیش از ۹۷ درصدی بوده که در مهرماه سال ۱۳۹۲ از طریق مزایده به سهامدار جدید منتقل شد. با درایت سهامدار جدید این شرکت به‌سرعت وارد مدار سودسازی شد. شرکتی که مواد اولیه آن از تفاله نیشکر هفت تپه و… به قیمت ناچیز تامین می‌شود. بهای تمام شده محصولات عمدتا تحت تاثیر افزودنی‌هایی است که به باگاس جهت تولید ویرجین از جمله آخال و کاستیک اضافه می‌شود.

محصولات صنایع کاغذ پارس

تولید خمیر و کاغذ مورد نیاز صنایع سلولزی، بهداشتی و بسته‌بندی و همچنین تولید محصولات استراتژیک و ارگانیک از موادی که در فرآیند تولید خمیر به عنوان محصول جانبی تولید می‌شوند.

فروش سالانه شرکت طی ۵ سال گذشته

افق‌های پیش روی چکاپا:

پارس سلولز شرکت تولیدکننده ظروف دوستدار محیط‌زیست در آستانه افتتاح که با توجه به بحران کرونا و افزایش مصرف ظروف یک‌بارمصرف راه‌اندازی سریع‌تر آن و اینکه مواد اولیه از خمیر ویرجین از خود شرکت پارس تامین می‌شود باعث افزایش حاشیه سود و تغییرات مهم در صورت‌های مالی سال آینده شرکت می‌شود.