قیمت جهانی هر اونس طلا، امروز (جمعه هفتم آذرماه) به دنبال افزایش امید ب تولید واکسن کرونا با کاهش قیمت همراه شد و به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش بورس امروز، درحالی‌که افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به تولید واکسن کرونا موجب تمایل سرمایه‌گذاران به بازارهای پر ریسک و خروج از بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز کاهش داشت و در مسیر ثبت سومین هفته کاهشی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰.۰۱ درصد رشد به ۱۸۱۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۳.۳ درصد افت داشته است. درحالی‌که سوالات جدیدی در مورد میزان موفقیت آزمایش‌های اولیه واکسن کرونای ساخت شرکت آسترازنکا مطرح شده است که می‌تواند شانس این واکسن برای کسب مجوز سریع توزیع در آمریکا و اروپا را کاهش دهد، ارزش سهام در بازارهای آسیایی روز جمعه در نزدیکی بالاترین رقم‌های ثبت شده تثبیت شد.

کیل رودا تحلیلگر بازار طلا در موسسه رودا مارکتس گفت: «فکر نمی‌کنم تردید در مورد موثر بودن واکسن کرونای شرکت آسترازنکا تغییری در نگاه بازارها نسبت به زمان توزیع واکسن ایجاد کند.

رودا افزود: سرمایه‌گذاران در حال متقاعد شدن در مورد این نکته هستند که ترمیم اقتصادی در سال ۲۰۲۱ سرعت خواهد گرفت و همین مسئله سبب شده تا بسیاری از سرمایه‌ها از بازار طلا خارج شوند.

  • منبع خبر : رویترز