رئیس‌کل بیمه مرکزی از ارائه بیمه‌نامه‌های الکترونیکی به صاحبان خودرو خبر داد و گفت: در شرایط اعمال محدودیت‌های کرونایی با توجه به حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌ها؛ صاحبان خودرو می‌توانند از طریق الکترونیکی بیمه‌نامه‌های خود را دریافت کنند.

به گزارش بورس امروز، غلامرضا سلیمانی با اعلام این خبر، تصریح کرد: نمایندگی‌های بیمه نیز می‌توانند بدون حضور فیزیکی بیمه شدگان؛ حتی در منزل از طریق نرم‌افزاری که به شرکت‌های بیمه متصل است بیمه‌نامه صادر کنند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: حتی شعبات بیمه نیز با توجه به بخشنامه ستاد مقابله با کرونا به صورت یک سوم فعال هستند و اگر خسارتی اتفاق بیفتد شعبات وظیفه دارند خسارت را پرداخت کنند.

رئیس‌کل بیمه مرکزی به روز ملی بیمه اشاره کرد و گفت: امسال همایش روز ملی بیمه در ۱۳ آذرماه با توجه به شرایط کرونا و وضعیت قرمز تهران به صورت وبینار و با حضور چند هزار نفر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سلیمانی ابراز امیدواری کرد: در همایش امسال موضوع بیمه، ریسک‌های نوظهور درباره کرونا و تغییرات اقلیمی مطرح و نتیجه آن موجب رشد صنعت بیمه شود تا علاقه‌مندان ریسک‌های خود را پوشش دهند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما