رئیس مجلس شورای اسلامی طرح ساماندهی بازار خودرو و زنجیره فولاد و افزایش سرمایه شرکت‌ها دربورس را از اقدامات مهم مجلس دانست و گفت: مجلس بر اجرای درست این سه امر، نظارت دقیق دارد.

به گزارش بورس امروز، محمدباقر قالیباف در نشست امروز مجلس با اشاره به نشست روز گذشته شورای اقتصادی سران سه قوه گفت: به توصیه رهبر معظم برای برداشتن بار مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها باید راهکارهای متفاوت داشته باشیم. نشستن و دست روی دست گذاشتن تا زمان لغو خوش‌بینانه تحریم‌ها راهکار کارگشا نیست.

وی افزود: راهکار اصلی خنثی‌سازی تحریم‌ها در گرو همت ، تلاش و شجاعت است. اصلاح ساختار بودجه محور اول بسته اقتصاد مردمی مجلس است و همکاران ماه‌ها با نمایندگان سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی هستند تا بودجه سال آینده با رعایت تمام اصول و تغییرات لازم ارسال شود تا بار فشار کسری بودجه کاهش پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طرح ساماندهی بازار خودرو و زنجیره فولاد نیز توسط نمایندگان در حال پیگیری است. تصویب قانون افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل صرف سهام بدون حق تقدم از دیگر اقدامات مهم مجلس بود که بر اجرای درست آن نظارت خواهد شد.

قالیباف گفت: در خصوص حمایت از اقشار ضعیف،طبق مصوبه طرح تامین کالاهای اساسی،دولت باید تا پایان سال به ۶۰ میلیون نفر از مشمولان،ماهانه ۱۲۰ هزار تومان به سه دهک اول و  ۶۰ هزار تومان به سایر دهک‌ها یارانه پرداخت کند.

  • منبع خبر : خانه ملت