رئیس اتاق تعاون ایران معتقد است تنها در صورتی که دولت بخواهد،مشکل 1.8 میلیون سهامدار عدالتی که با داشتن کارت سهام عدالت، در سامانه سهامدار نیستند، حل می‌شود.

به گزارش بورس امروز، بهمن عبداللهی در پاسخ به این پرسش که حدود 1.8 میلیون نفر با وجود اینکه کارت پرس شده سهام عدالت دارند، اما در سامانه سهام عدالت به عنوان سهامدار عدالت شناخته نمی‌شوند برای آنها چه کاری انجام می‌دهید، گفت: دولت منابعی برای سهام عدالت در نظر گرفته بود و در لیست سهام عدلت که 2 سال قبل توسط سازمان خصوصی‌سازی اعلام شده بود، باقیمانده سهام عدالت را به دولت برگشت داد، چون اعلام کرد این مقدار سهام مازاد بر نیاز است، درحالی‌که همان موقع باید برای دارندگان کارت سهام عدالت یا دعوتنامه‌های سهام عدالت تعیین تکلیف می‌کرد، اما این کار را انجام نداد.

وی افزود: در حالی حاضر سهام جدیدی از 36 بنگاه بورسی که در سهام عدالت هستند، وجود ندارد که به این افراد داده شود، مگر اینکه دولت مکلف شود، از بنگاه‌‌های موجود خود برای این افراد سهام عدالت در نظر بگیرد، در غیر این صورت کاری نمی‌شود، انجام داد.

تنها راه این است که دولت تصمیم بگیرد

رئیس اتاق تعاون ایران  گفت: مجلس شورای اسلامی هم دنبال این است که مشکل این افراد را حل کند، اما دولت مقاومت می‌کند و می‌گوید، سهامی از بنگاه‌های سهام عدالت در اختیار ندارد که به این افراد بدهد. البته بنگاه‌های زیادی دیگری در لیست فروش دولت وجود دارد که قرار است، واگذار شود اما باید خود دولت تصمیم بگیرد که از محل بنگاه‌هایی که برای فروش قرار داده برای این 1.8 میلیون نفر که کارت سهام عدالت دارند، سهام عدالت اختصاص دهد. تنها راه این است که دولت تصمیم بگیرد، وگرنه از دست کسی کاری برنمی‌آید.

عبداللهی در مورد اینکه باقیمانده سهام دولت در دارا یکم قرار بود، به عنوان دارا سوم به مردم داده شود، آیا نمی‌توان از آن برای سهام عدالت اختصاص داد، گفت: 2 ماه قبل قرار بود صندوق دارا سوم ارائه شود، اما اشکالاتی در خود وزارت اقتصاد پیدا شد که این امر را متوقف کردند و منتظر شدند که شرایط بورس بهتر شود تا سهام دارا سوم به مردم عرضه شود و بالاخره این سهام از طریق بورس به مردم عرضه می‌شود.

  • منبع خبر : فارس