با برگزاری این نمایشگاه تلاش می‌کنیم تجاری‌سازی محصولات فناورانه توسعه پیدا کند؛ همچنین ۱۹۹واحد فناور و دانشگاهی در نمایشگاه شرکت کردند و صد سرمایه‌گذار نیز حضور دارند.

معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم با اشاره به اینکه در نوردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش‌، فناوری و فن‌بازار بنا داریم به پژوهش‌های کاربردی و تولیدی که توجیه اقتصادی دارند، توجه ویژه‌ای کنیم،گفت: بر این اساس تا سقف ۲.۵ میلیارد تومان از منابع مالی وزارت علوم در جهت تجاری‌سازی اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار بورس امروز، مسعود برومند امروز در افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران تصریح کرد: با برگزاری این نمایشگاه تلاش می‌کنیم تجاری‌سازی محصولات فناورانه توسعه پیدا کند؛ همچنین ۱۹۹واحد فناور و دانشگاهی در نمایشگاه شرکت کردند و صد سرمایه‌گذار نیز حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه فناوری‌ها در همه حوزه‌ها از جمله انرژی، آب، سلامت، بیوتکنولوژی، محیط زیست در این دوره از نمایشگاه ارائه شده است، اظهارداشت: نمایشگاه تقاضامحور “تستا” توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) برگزار می‌شود که می‌تواند محلی برای عرضه تقاضا باشد تا به واسطه فناوری‌های داخلی در آینده برطرف شود.

برومند با بیان اینکه نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری زمینه سرمایه‌گذاری و اشتغال دانش‌بنیان را فراهم می‌کند، بیان داشت: د

وی در ادامه گفت: این گرنت مجموعا به میزان دو و نیم میلیارد تومان و حداکثر برای هر طرح ۲۵۰ میلیون تومان اختصاص می‌یابد؛ همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی در این دوره از نمایشگاه درصدد برآمده است تا سهم موثری در فروش شرکتها داشته باشد.

معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد هزینه‌های تجاری‌سازی با بهره ۱۱ درصد را صندوق نوآوری و شکوفایی برای سرعت دادن به تجاری‌سازی طرح‌ها در نظر گرفته است، همچنین ۴۰ درخواست امضای تفاهم‌نامه در ابتدای نمایشگاه تایید شده است.

بیشتر بخوانید:  پیش بینی قیمت بیت‌کوین در آغاز سال 2023