با تمام مشکلات و چالش‌های اقتصادی، حجم اقتصاد دانش‌بنیان به شدت در حال افزایش است و این امر نشان می‌دهد که شرکتهای دانش‌بنیان بخش پویایی هستند.
سورنا ستاری،معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور گفت: با وجود مشکلات در بخش‌های اقتصادی، اما فروش شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار چشمگیر است که این امر نشان می‌دهد بخش‌های دانش‌بنیان جزو بخش‌های پویای کشور به شمار می‌رود.
به گزارش خبرنگار بورس امروز، دکتر سورنا ستاری امروز در افتتاحیه نوزدهمین “نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار” و “ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران”، افزود: با تمام مشکلات و چالش‌های اقتصادی، حجم اقتصاد دانش‌بنیان به شدت در حال افزایش است و این امر نشان می‌دهد که شرکتهای دانش‌بنیان بخش پویایی هستند.
وی تصریح کرد: امروز پارک‌های علم وفناروی و مراکز رشد در دانشگاه‌ها توسعه یافته‌اند، اما باید فناوری‌هایی که از سوی این شرکت‌ها تولید می‌شوند، به زندگی مردم وارد شده تا آنها از شیرینی و حلاوت این فناوری‌ها بهره‌مند شوند.
ستاری با اشاره به اینکه این دو نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه فناوری در کشور محسوب می‌شوند، اظهارداشت: این دوره از نمایشگاه با همکاری و هماهنگی دو نهاد معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و وزارت علوم برگزار شده و امیدواریم خروجی خوبی داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:  جزئیات معامله سهام نخستین شرکت استانی سهام عدالت در بورس تشریح شد