درآمد ریوتینتو به ۴۰ میلیارد دلار رسید. فعالیت این شرکت در بخش های سنگ آهن، آلومینیم، مس، الماس و انرژی می باشد. پروژه های ریوتینتو در ۳۵ کشور در حال انجام است.

محمد هادی حمیدی،کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد : در این مطلب به معرفی شرکت های بزرگ دنیا از لحاظ درآمد پردازیم.

گلنکور

درآمد گلنکور ۲۰۵.۴۷ میلیارد دلار می باشد که از محل فلزات و مواد معدنی ۸۰.۴۶ میلیارد دلار بوده است. این شرکت در سال گذشته میلادی ۴ میلیون تن فلز و کنستانتره مس، ۲.۸ میلیون تن فلز و کنستانتره روی، یک میلیون تن فلز و کنستانتره سرب، ۴۷.۷ میلیون تن سنگ آهن و ۸.۷ میلیون تن آلیاژ فروخت. دفتر اصلی این شرکت در سوییس می باشد. گلنکور مالک ۱۵۰ سایت معدنی، متالورژی و کشاورزی در ۵۰ کشور جهان است.

ریوتینتو

درآمد ریوتینتو به ۴۰ میلیارد دلار رسید. فعالیت این شرکت در بخش های سنگ آهن، آلومینیم، مس، الماس و انرژی می باشد. پروژه های ریوتینتو در ۳۵ کشور در حال انجام است.

بی اچ پی بیلتون

درآمد بی اچ پی ۴۱.۲۶ میلیارد دلار می باشد که ۳۴.۱۱ میلیارد دلار آن مربوط به بخش معدن و فلزات است. بخش سنگ آهن بیشترین سهم را از درآمد سال گذشته میلادی با ۳۸٪ در اختیار داشت. فعالیت این شرکت در استرالیا غربی در ۵ معدن و ۴ فرآوری و در برزیل و سایر کشورها جریان دارد. دفتر بی اچ پی در استرالیا می باشد.

ولی اس.إی

این شرکت بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن و نیکل در جهان است. کل درآمد این شرکت بالغ بر ۳۳.۹ میلیارد دلار می باشد. دفتر اصلی این شرکت در برزیل است.

مس جیانگشی

درآمد این شرکت بالغ بر ۳۱.۳۵ میلیارد دلار می باشد. این شرکت مالک ۶ معدن و ۶ کارخانه فرآوری می باشد. دفتر اصلی این شرکت در چین است.

بیشتر بخوانید:  ۱۱ زیرمجموعه «وغدیر» در آستانه ورود به بورس

شرکت های بزرگ دیگر در حوزه معدن و فلزات عبارتند از:آنگلوامریکن با ۲۶.۴۶ میلیارد دلار،فری پورت مک موران (بزرگترین تولیدکننده مس جهان) با ۱۶.۴ میلیارد دلار،ملی مس شیلی (کودلکو) با ۱۴.۶۴ میلیارد دلار.