شرکت ذوب‌آهن اصفهان از امضای تفاهم‌نامه فروش 90 هزار تن ریل با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خبر داد که تحویل آن به‌صورت چند مرحله‌ای انجام می‌شود.

به گزارش کدال بورس امروز، ذوب‌آهن اصفهان و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء تفاهم‌نامه فروش ۹۰ هزار تن ریل را امضا کردند که به عنوان افشای اطلاعات با اهمیت در کدال درج شد.

طی این تفاهم‌نامه ۹۰ هزار تن ریل E ۱۶۰ باگرید R ۲۶۰ مطابق آخرین ویرایش استاندارد EN ۱۳۶۷۴-۱ از تولیدات ذوب‌آهن اصفهان، توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء برای راه‌آهن چابهار-زاهدان به صورت چند مرحله‌ای و با توافق طرفین در خصوص تناژ، زمان عرضه و کشف قیمت در بورس کالا خریداری می‌شود.

گفتنی است عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار– زاهدان با استفاده از ریل تولید شده در ذوب‌آهن اصفهان طی مراسمی تیرماه سال جاری با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.

طول راه‌آهن زاهدان – چابهار ۶۲۸ کیلومتر است و طبق برنامه‌ریزی‌ها، ریل‌گذاری ۱۵۰ کیلومتر از این محور تا پایان امسال انجام خواهد شد.

ذوب‌آهن اصفهان تنها تولیدکننده ریل در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) است و انواع ریل برای خطوط پرسرعت، ریل مترو و معدن مطابق استاندارد‌های جهانی را تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید: اخبار نماد ذوب