صادرات یکی از ضروریات و البته یک امر واجب در کشور است،اگر بخواهیم از این شرایط عبور کنیم نیازمند توسعه بیشتر و روز افزون صادرات هستیم.

عباس آرگون،عضو کمیسیون بازار سرمایه اتاق بازرگانی در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: حمایت از صادر کنندگان موضوعات متعددی را شامل می‌شود، الان موضوع پیمان سپاری محدودیت‌هایی را در صادرات ایجاد کرده است؛ تعیین قیمت‌های صادراتی پایه مشکلات متعددی رادر حوزه صادرات ایجاد می‌کند. ارائه تسهیلات با نرخ پایین، تامین مالی که خود یکی از مهمترین موضوعات است و نیز قواعد و قوانین و مشوق‌ها در بحث خدمات فنی مهندسی و دیگر حوزه‌های صادرات از اهمیت بالایی برای این حوزه برخوردار است.

وی افزود:صادرات یکی از ضروریات و البته یک امر واجب در کشور است،اگر بخواهیم از این شرایط عبور کنیم نیازمند توسعه بیشتر و روز افزون صادرات هستیم.

عضو کمیسیون بازار سرمایه اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: در بحث قوانین و مقررات نیازمند تنقیح قوانین هستیم؛ چرا که در حوزه‌های مختلف با تورم قوانین روبرو هستیم لذا باید  قوانین زائد از بین رود تا بتوانیم فرایند صادرات را تسهیل تا منتج به افزایش صادرات در کشور شود؛ کشور ما ظرفیت و توان صادرات کالاهای غیرنفتی با رقم بالاتری نسبت به آنچه هم اکنون محقق می‌شود، را دارد.

وی در انتها افزود: از سوی دیگر به یک دیپلماسی اقتصادی فعال در کشور برای توسعه صادرات نیاز داریم، حضور در پیمان‌های بین المللی برای توسعه صادرات که این امر با کمک دولت و متولیان و رفع محدودیت‌ها محقق خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  نرخ رسمی یورو و ۲۶ ارز کاهش یافت