معاون سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد باشگاه پرسپولیس آماده‌سازی خوبی را برای ورود به بازار سرمایه انجام داده و بحث افزایش سرمایه این شرکت در حال انجام است و از مبلغ یک میلیون تومان کنونی به 700 میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش بورس امروز، ابوالقاسم شمسی جامخانه درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه اعلام کرد که این کار سرانجام ظرف یک تا دو ماه دیگر عملی می‌شود.

وی درباره روند واگذاری سرخابی‌ها گفت: نشست‌های هفتگی واگذاری سرخابی‌ها از نیمه دوم سال ۹۸ آغاز شده و مرتب برگزار می‌شود و از ابتدای سال ۹۹ با ریاست وزیر ورزش در این وزارت‌خانه برگزار می‌شود. بحث مالکیت مجموعه‌های ورزشی شهید درفشی فر و شهدای گمنام با سند تک برگ برای پرسپولیس و مجموعه ورزشی شهید مرغوبکار و کمپ مرحوم حجازی برای استقلال ثبت شد.

معاون سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: باشگاه پرسپولیس آماده‌سازی خوبی را انجام داده است و بحث افزایش سرمایه این شرکت در حال انجام است و از مبلغ یک میلیون تومان کنونی به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و گزارش توجیه افزایش سرمایه تهیه شده و برای حسابرس و بازرش قانونی ارسال شده است، امیدواریم که ظرف دو هفته آینده برای پذیرش شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس به هیئت پذیرش فرابورس داده شود.

شمسی جامخانه گفت: همزمان با گزارش توجیه افزایش سرمایه، از طریق معاون ورزشی باشگاه، برنامه بودجه سه سال آینده و صورت‌های مالی باشگاه نهایی شده و در اختیار سازمان حسابرسی است، خیلی امیدواریم که ظرف ۲ هفته آینده این گزارش‌‌های تکمیل و نهایی شود.

وی اظهار کرد: صورت‌های مالی تیر ماه استقلال هنوز نهایی شده و پس از نهایی شدن صورت های مالی آنها، بحث افزایش سرمایه این تیم نیز آغاز می‌شود. با توجه به اینکه اسناد مالی استقلال نیز دریافت شده و گزارش توجیهی در مرحله تهیه است و با توجه به اینکه صورت‌های مالی نهایی نشده، گزارش سازمان حسابرسی زمان زیادی می‌برد و پیش‌بینی ما این است ابتدا پرسپولیس در فرابورس پذیرش شود و سپس استقلال نیز وارد بازار سرمایه می‌شود.

معاون سازمان خصوصی سازی درباره گره بزرگی که ممکن است در مسیر خصوصی‌سازی دو باشگاه وجود داشته باشد، گفت: ما پیش بینی کرده بودیم که سند مالکیت مجموعه های ورزشی را ظرف سرانجام سه ماه بگیریم، اما زمانی که وادر کار شدیم، خیلی به مشکلات خوردیم و به سختی کار پیش رفت و پس از همکاری نهادهای مختلف توانستیم سند مالکیت این مجموعه‌ها را دریافت کنیم.

شمسی جامخانه در پایان گفت: همه تلاشمان را می کنیم که تا آخر آبان ماه این کار را انجام دهیم ممکن است یک تا دو هفته این کار با تاخیر و یا حتی زودتر انجام شود اما شما مطمئن باشید هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سرانجام تا ۲ ماه آینده به‌صورت عرضه اولیه وارد بازار سرمایه می‌شوند.