مدیر نظارت بر بازار بورس کالا با تاکید بر عرضه فولاد در بورس کالا، از عرضه ورق سرد فولاد در خارج از بورس خبر داد.

به گزارش بورس امروز، سید جواد جهرمی با بیان این خبر گفت: در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه ورق سرد فولاد خود را در بورس عرضه می‌کند ولی سایر تولیدکنندگان ورق سرد فولاد خود را با قیمت‌های بسیار بالا و در خارج از بورس می‌فروشند.

وی با اشاره به اینکه وقتی ورق سرد شرکت‌های مزبور در کنار ورق سرد شرکت فولاد مبارکه قرار گیرد نیاز خودروساز، صنعت لوازم‌خانگی، بشکه ساز و قیرساز تأمین خواهد شد، تصریح کرد: این صنایع همانند سال‌های گذشته نمی‌توانند ورق وارد کنند، پس تقاضای آنها اکنون به بازار وارد شده و در کنار سایر صنایع باید خرید انواع ورق فولادی را از شرکت مبارکه انجام دهند ازاین‌رو ضرورت دارد وزارت صنعت بر عرضه فولاد خارج از بورس به صورت جدی نظارت کند.

مشکلات سامانه بهین یاب بسیار جدی است

مدیر نظارت بر بازار بورس کالا درباره اینکه مشکلات سامانه بهین‌یاب بسیار جدی است، ضرورت ایجاب می‌کند نواقص و اشکالات این سامانه هرچه سریع‌تر برطرف شود، افزود: برای تنظیم بازار فولاد از حیث قیمتی ضرورت دارد عرضه و تقاضا توأمان ساماندهی شود.

جهرمی در پایان درباره لازمه دستیابی به این هدف، بیان کرد: فروش خارج از بورس وجود نداشته باشد، به عبارتی همه شرکت‌ها موظف باشند تمامی عرضه داخلی خود را در بورس انجام دهند و دیگر اینکه تقاضاها، تقاضاهای واقعی تولیدکننده باشد.

 

  • منبع خبر :  خبرگزاری صنایع