معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی خبر اد و گفت: این سامانه از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل طرف قرارداد در سایت www.behinyab.ir وزارت صمت راه‌اندازی شد.

به گزارش بورس امروز، سعید زرندی با اعلام این خبر گفت: در بهمن‌ماه سال گذشته و به‌منظور تامین مالی و تشویق و حمایت از صادرات، بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی توسط معاون اول محترم رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

وی افزود: در راستای هدایت منابع در جهت تحقق اهداف صادراتی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی–صادراتی و به‌منظور صادرات محصولات اولویت‌دار به کشورهای هدف، سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل طرف قرارداد در سایت www.behinyab.ir وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شده است.

جزئیات دریافت تسهیلات بسته جمایت از توسعه صادرات غیرنفتی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: متقاضیان استفاده از تسهیلات در سامانه موصوف ثبت‌نام و درخواست آنها به صورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و پس از تایید به یکی از بانک‌های عامل توسعه صادرات ایران، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات ایران و بانک مشترک ایران و ونزوئلا، جهت تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.

زرندی اعلام کرد: منابع در نظر گرفته شده برای تسهیلات بسته موصوف از منابع صندوق توسعه ملی مبلغ ۲۰.۰۰۰ میلیارد ریال است که با لحاظ نمودن سهم آورده بانک‌ها به همین میزان، کل منابع ایجادی به مبلغ ۴۰.۰۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

گفتنی است تاکنون نیز میزان پرداختی بانک‌های عامل از منابع بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی ۹۸ در مجموع بالغ‌بر ۱۳ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال برای ۱۱۸ طرح بوده است.

  • منبع خبر : تسنیم