سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از پذیرش همه شرکت‌های سرمایه‌گاری استانی سهام عدالت تا ماه دیگر در بورس خبر داد.

به گزارش بورس امروز، اکبر حیدری با اعلام این خبر گفت: تا یک ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند.

وی با بیان اینکه تا یک ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند افزود: از زمان آزادسازی سهام عدالت بارها به سهامداران تاکید شده که از فروش آن خودداری کنند زیرا این سهام ارزنده است و مردم می‌توانند در آینده از سود آن استفاده کنند.

بیش از ۲۷ شرکت در انتظار تایید نهایی افزایش سرمایه هستند

سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت توضیح داد: دو روش مستقیم و غیرمستقیم برای فروش سهام عدالت مشخص شد که در روش غیرمستقیم، سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند و سبد دارایی سهام عدالت، در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی قرار گرفته است.

حیدری با اشاره به اینکه افراد باید توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری همان استانی که ثبت‌نام کردند اقدام به فروش سهام خود کنند، گفت: در روش غیرمستقیم، صرفا سهم‌ها در یک سهم و توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی عرضه می‌شود و افراد برای فروش باید توسط همان شرکت سرمایه‌گذاری در استان اقدام کنند.

وی افزود: فرایند پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، مرحله‌ای است تا به امروز بیش از ۲۷ شرکت مجمع افزایش سرمایه را انجام دادند و منتظر تائید نهایی هستند.

تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری البرز به صورت جداگانه

سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تصریح کرد: مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران برگزار شد اما بر اساس تصمیم شورای عالی بورس قرار شد شرکت سرمایه‌گذاری استانی البرز به صورت جداگانه تاسیس شود.

حیدری با بیان اینکه در هفته آینده، مجمع افزایش سرمایه ۴ شرکت برگزار می‌شود، گفت: از ۱۹ میلیون سهامدار سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، ۳ میلیون نفر اقدام بفروش سهام خود کردند این موضوع بیانگر این است که افراد می‌خواهند سهام خود را نگهداری کنند.

وی تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان نخستین شرکت پذیرفته شده در بورس بود و سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند در این استان اقدام به فروش سهام خود نکردند بنابراین صفی برای فروش سهام عدالت تشکیل نشد.

  • منبع خبر : تسنیم