معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران به ظرفیت اولیه پنج مگاوات امسال در شهرستان مشگین‌شهر اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بورس امروز، همایون حائری به همراه مدیرعامل شرکت برق حرارتی در جریان بازدید از پروژه نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر با اشاره به اینکه مجوز لازم جهت تزریق نقدینگی به این پروژه دریافت شده است، تصریح کرد: برای اولین بار در سال جاری خروجی پروژه زمین‌گرمایی مشکین‌شهر به تامین برق منجر خواهد شد.

وی اضافه کرد: نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران به ظرفیت اولیه پنج مگاوات امسال در شهرستان مشکین‌شهر اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر نیرو پیشرفت فعلی این پروژه را ۷۱ درصد برشمرد و افزود: این طرح به منظور ارزیابی و بهره‌برداری از مخزن زمین گرمایی شمال غرب سبلان، بومی‌سازی دانش فنی طراحی، ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های زمین‌گرمایی و همچنین ظرفیت‌سازی و توانمندسازی نیروی انسانی خبره و متخصص در دستور کار قرار گرفته است.

نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران در ۲۵ کیلومتری جنوب شهرستان مشکین‌شهر اردبیل توسط شرکت تولید نیروی برق حرارتی در حال ساخت است.

  • منبع خبر : تسنیم