مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن گفت: با وجود افت و خیز بازارهای موازی و تغییرات قیمت دلار، بازار سرمایه کماکان جذابیت خود را حفظ می‌کند و بی‌شک می‌تواند در شرایط کنونی مستعد جذب نقدینگی باشد.

به گزارش بورس امروز، محمدمهدی بحرالعلوم درباره جذابیت‌های بازار سرمایه اظهار کرد: بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بازارهای موازی، همچنان جذابیت‌های لازم را دارد، در شرایط کنونی بازار سهام برای جذب نقدینگی بسیار مستعد است و می‌تواند در بلندمدت سودهای مناسبی را عاید سرمایه‌گذاران کند.

وی با بیان اینکه به‌زودی سرمایه گذاران شاهد رشد بازار سرمایه خواهند بود، به ریسک‌های پیش روی بورس اشاره کرد و افزود: یکی از مباحثی که درباره آن صحبت می‌شود انتخابات در ایالات متحده آمریکاست.

مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن با بیان اینکه، انتخابات آمریکا در عمل و طی بلندمدت هیچ تاثیری روی اقتصاد کشور ندارد و واکنش‌ها به آن تنها ذهنی و و روانی است، افزود: با این حال در صورت پیروزی هر یک از احزاب سیاسی بازار سرمایه در مسیر رشد حرکت می‌کند.

بحرالعلوم درباره تأثیر انتخابات آمریکا بر صنایع پیشرو در بازار سرمایه اظهار کرد: با پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا مبحث هیجانی افزایش قیمت دلار پایان می‌یابد که البته بعید می‌دانم قیمت دلار به زیر ۲۵ هزار تومان برسد.

وی افزود: در کنار کاهش قیمت دلار شاهد تسهیل تبادل مالی و تجاری خواهیم بود و این موضوع افزایش سودآوری شرکت ‌ا را به همراه دارد. در صورت پیروزی ترامپ، به دلیل افزایش دلار، بازار ارز دچار هیجان می‌شود و شاهد صعود قیمت سهام شرکت‌های صادرات محور خواهیم بود که البته درصد گسترده‌ای از ناشران بورسی در این بخش فعال هستند.

بحرالعلوم ادامه داد: انتخاب هر دو کاندید ریاست جمهوری در آمریکا محرک بازار سرمایه است. دلیل عمده آن نیز تحرکات نرخ دلار یا تسهیل تبادل مالی و تجاری است. توصیه همیشگی به سهامداران این است که به هیچ عنوان در بازار سرمایه رفتار هیجانی نداشته باشند و در پی خرید طلا، مسکن، سکه و دلار نباشند.

  • نویسنده : پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)